Minden hír
Március 23-án, szerdán, 10 órától Bolgár mesenapot tartanak a Csuka Zoltán Városi Könyvtár Gyermekkönyvtárában. Az előadás ingyenes, de a helyek korlátozott száma miatt előzetes bejelentkezés szükséges.
Két év után először lazítottak az érettségi vizsgák járványügyi szabályain, törölték például azt az előírást, amely alapján maximum tíz diák írásbelizhet egy teremben. Idén már a maszkviselést sem tehetik kötelezővé az iskolaigazgatók az érettségizők vagy a felügyelő tanárok számára.
Mint arról az ÉrdMost is beszámolt a héten több mint kétezer négyzetméternyi parkolót, utat térköveztek le a Porcsinrózsa utcában, Érdligeten. Mindez abból a "kártérítési" alapból történt, amit az Európai Unió adott arra, hogy a vasútépítés során megrongálódott utakat helyre hozzák.
Magyarországon az év 10. hetében, március 7-13. között tovább erősödött az influenza - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján.
Az Érdi VSE NB III-as labdarúgó csapatának játékosai, stábja és vezetése 240 ezer forintnyi pénzadományt gyűjtött az ukrajnai menekülteknek, emellett a klub saját buszaival is segít, hiszen szerdánként és csütörtökönként játékosaik és edzőik szállítják az ételt a fővárosból a Topoly utcába.
A naptár szerint is hamarosan beköszöntött a tavasz, ezért az időjárástól függően kezdődhetnek a növényekkel kapcsolatos munkák. A következőkben néhány tanácsot szeretnénk adni, hogy milyen munkák várnak ránk márciusban a kertben.
A múlt heti, Gyirmót FC Győr II elleni 4–1-es hazai siker után bizakodva várja a március 20-án, vasárnap 14 órától, a 12. helyen álló Kelen SC elleni idegenbeli rangadót a tizenegyedik helyezett Érdi VSE, amely igazi hatpontos rangadót vív az NB III Nyugati csoportjának 26. fordulójában.
Egyszerre vallja magát kereszténydemokratának és fideszesnek. Azt mondja, nem a párt a fontos, hanem hogy miben hisz valaki, és miként viszonyul az embertársaihoz. Állítja, mindenkivel együtt tud dolgozni, aki erre hajlandó és nyitott. Aradszki András országgyűlési képviselővel beszélgettünk.
Kisebb mértékben, de tovább csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK). Az agglomerációban stagnálnak az értékek.
A Százhalombattai Csobolyó Borbarát Klub megrendezi 43. regionális borvesenyét, március 25-én, pénteken, 18 órától, a BKK-ban. A versenyre a Százhalombattán és a régióban termelt borokat várják, amelyeket társadalmi és szakmai zsűri bírál el.
Politikusi manőverek helyett alulról jövő kezdeményezések, Érd „arrébb mozgatása”, esőkertek és padfestés – Ignáth Kittivel, az MKKP országgyűlési képviselőjelöltjével beszélgettünk célokról, vágyakról és arról, mi mindenre költené az egymillió forintos kampánypénzt.
Többször iskolázott, földlabdás fákat ültettek el csütörtökön a VárosFa nevű akcióban a Favágó óvodánál. Mint Csőzik László hangsúlyozta: ezek nem holmi vesszők, amelyek egy nyár alatt kiszáradnak, ráadásul az ÉKFI munkatársai ültetés előtt a talajt is kicserélték, biztosítva a gyorsabb növekedést.
A jelenlegi, tíz utcát érintő útfelújítási projekt harmadához érkeztek Diósdon, miután a napokban adták át az elkészült Szarvas, Darázs és Sajó utcákat – számolt be róla közösségi oldalán Spéth Géza, Diósd polgármestere.
Az új kormánynak a szakmai, érdekképviseleti és önkormányzati szervezetek bevonásával, valódi társadalmi egyeztetés után kell végrehajtania a közigazgatás reformját – írja közösségi oldalán Csőzik László, Érd MJV polgármestere.
2022. március 22-én előbb 9 és 12 óra között 126 ügyfelet érintő, majd 12 és 15 óra között 58 ügyfelet érintő áramszünet lesz Érd városközpontjában, mert karbantartási munkálatokat végez a hálózaton a szolgáltató.
Egyedülálló képzési központtal, gyártó- és raktárüzemmel bővül a jövőben a Mapei Kft. sóskúti gyára – írta meg a Magyar Építők a Mapei Kft. közleménye alapján, amely szerint a gyárbővítés nyolcmilliárd forintos saját tőkéből valósul meg.
Színes a hétvége programkínálata, hiszen március 19-én jótékonysági futás, tollaslabdaverseny, erdőtakarítás, kiállításmegnyitó és kézilabdameccs, március 20-án foci- és röplabdameccs, illetve húsvétváró kerámia workshop is lesz.
Egy évvel a halála után, 2022. március 22-én, jövő kedden, 18 órakor Érzelmek, hangulatok, technikák kékben – zöldben címmel nyílik meg Margittai Adrien emlékkiállítása Százhalombattán, a Barátság Kulturális Központ Emeleti Galériájában. A kiállítás április 13-ig látogatható.
A gyermekek sorozatos és megfelelő szintű versenyeztetése miatt mindhárom szinten, a kék, a sárga és a piros bajnokságban is szerepelnek a Kárpáti Farkasok U10-es jégkorongozói, akik emellett házibajnokságokon is gyarapíthatják tudásukat.
Átvehetőek az idei évre kapott zöld zsákok az Érd és Térsége Hulladékkezelő Diósdi úti ügyfélszolgálati irodájában ügyfélfogadási időben. Egy háztartás ingyenesen harminc zsákot kap 2022-re.
A MOL támogatásával, az Országos Erdészeti Egyesület koordinálásával tíz platánfát ültettek el Érden a Favágó utca és a Búvár utca sarkán, hogy a közeli óvoda, játszótér és parkoló a közeljövőben minél több árnyékot kapjon a területen.
Példaértékűnek nevezte a helyi lakosság összefogását Vezér Mihály, Százhalombatta polgármestere azok után, hogy a lakosok felajánlásait kérte egy könyvtár kialakításához a helyi Idősek Gondozóházába.
A női kézilabdázók, a labdarúgók, a kosárlabdázók, a röplabdázók, a jégkorongozók, a vízilabdázók, a baseballosok, a tollaslabdázók, az íjászok, a sakkozók és a futók is megméretik magukat az előttünk álló napokban.
Március 17-én reggel elhagyta Érdet és a Szociális Gondozó Központ Topoly utcai épületét az ukrajnai árvaházból érkező tíz gyermek és kísérőjük, akik München felé vették az irányt, de ezt megelőzően érzelmes levélben köszönték meg az érdiek segítségét.
Negyvenkilenc ukrajnai menekült van jelen jelenleg a Szociális Gondozó Központban, és további harminc gyermeket (és öt kísérőt) várnak pénteken - értesültünk Bereiné Petrik Mária intézményvezetőtől.
A vasút felújítást követően helyreállították a járdát és az úttestet a Porcsinrózsa utcában mintegy 2000 négyzetméteren. A rekonstrukció során a vízelvezetést is megoldották, ugyanis az ott élők beszámolói szerint korábban egy-egy eső alkalmával, nagyon komoly problémát okozott a csapadékvíz.
Nem akármilyen kihívásra vállalkozott Böhm Alexandra, Aradi Richárd és Szili László. Ők azok a fiatalok, akik egy maguk által épített Trabanttal neki akartak vágni Afrikának, hogy teljesítsék a Budapest-Bamako Rallyt. A rajtot azonban őszre halasztották, így úgy tűnik, a csapat nem fog elindulni.
Horváth Roland vezetőedző és négy saját nevelésű játékos után a balátlövő, Kopecz Barbara és a jobbátlövő, Mód Noémi is marad az ÉRD NB I-es női kézilabdacsapatának játékosa a következő idényben – jelentette be hivatalos honlapján a klub.
Nehéz pontosan megmondani, milyen hatással volt a maszkhasználat eltörlése a magyarországi járványhelyzetre. Ennek egyik oka, hogy a négynapos hétvégén nem volt adatszolgáltatás, ezért tegnap egyben közölték 4 nap adatait.
Egy kellemes séta- és kerékpáros túraútvonal létrehozásáért szemétszedő akciót hirdet a 6-os út és M6-os közötti kiserdőhöz az Érd Körbe Egyesület és az önkormányzat március 19-re, szombatra. A megtiszítandó részen áthaladnak majd a kerékpárosok április 24-én az ÉrdKörbén.
Két „migéjdes” veteránnal Tiszabecsre tartunk, adományokat viszünk. A „hősidőkben”, amikor a Migration Aid Magyarországon megalakult, a menekülőket migránsnak kellett hívni, és aki segítette őket, az ördöggel cimborált.
A MÖSZ szerdai, váci ülésén a jelenlévő polgármesterek aláírták az érdi 10 pontot. A javaslatcsomagot elküldik a választáson induló miniszterelnök-jelölteknek – adta hírül közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
1,7 millió forint és 2,5 millió forint értékű adomány gyűlt össze a simonpusztai, a kárpátaljaiakat megsegítő szombati rendezvényen.
Csoportos kiállítással indítja a tavaszt a Poly-Art képzőművész köre (azaz a KÉK): szombaton, március 19-én, 16 órakor Tavaszi rügyek címmel nyílik tárlatuk a Parkvárosi Közösségi Házban. A képeket április 19-ig tekintheti meg a közönség.
Az ÉTH Nonprofit Kft. március 23-án nyílt napot tart 8-14 óra között, az Érd, Sas u. 2. szám alatti hulladékudvarban.
Az éves vízmérő-leolvasást (a cikkünkben is megtalálható) ütemezés szerint végzi majd az ÉTV. A szolgáltató arra kéri az ügyfeleket, hogy jól láthatóan tüntessék fel a ház-, vagy helyrajzi számot, biztosítsák a leolvasók számára a bejutást, és távolítsák el az esetleges talajvizet az aknából.