Minden hír
A baleset a Budai úton történt. Két ember megsérült.
3:0-ra kikapott a Delta RSE Érd a Kalocsa vendégeként a női röplabda NB II Közép csoportjának rájátszásába.
Kerek születésnap alkalmából gyűltek össze a Sasvárosi Nyugdíjas Klub szépkorújai, akik Károlyi Istvánnét, Ica nénit köszöntötték 90. születésnapja alkalmából. A nyugdíjas a várostól is kapott időscsomagot, de a klub is készült neki egy kis meglepetéssel.
Negyedik alkalommal tartotta meg alapítványi bálját a Marianum Általános Iskola és Gimnázium, és immár új helyszínen, az új épület tornacsarnokában várták a résztvevő szülőket. A bál célja ebben az évben a régi épület tornacsarnokának felújítása volt.
Az első félidőben nem, a második játékrész elején viszont két gyors gól is született, mindkettőt az Érdi VSE szerezte, amely 3–0-ra verte a THSE-Szabadkikötőt az NB III Nyugati csoportjának tavaszi nyitó körében.
Így fogalmazott Simó Károly, az érdi Fidesz szóvivője pénteki sajtótájékoztatóján. Felkérte az érdieket, hogy ne üljenek fel a botránypolitizálóknak. A tájékoztatón szó esett a gazdaság fejlődéséről és a munkanélküliség csökkenéséről, valamint az Európai Parlamenti választás tétjéről.
Róka? Talán nyúl – mondhatja most a kedves olvasó. Csakhogy interjúnk nem egy nyúllal, hanem Rókával, azaz Muk Andrással, a BSI érdi futónagykövetével készült, aki szabadidejében nemcsak fut, hanem ír is – blogot, novellát, mesét –, és aki azt is elárulta, honnan ered ez a becenév.
Nem panaszkodhatnak a Poly–Art Alapítvány kemény magjának, a Képzőművészek Érdi Körének tagjai, bármely alkotóközösség megirigyelné a nekik jutó kiállítási lehetőséget – már amelyik élni tudna vele –, a parkvárosi közösségi házban nekik jutó évi négy alkalmat megfejelve a Poly–Art éves nagy seregszemléjével a művelődési központban, s nem feledve, hogy a legjobbak újabban a városi galéria téli tárlatáról sem hiányoznak. A tél jegyében hirdették meg a csoport idei első bemutatkozását a közösségi házban, amelyen 19 alkotó munkái szerepelnek.
Ősapayné Koós Eszter szakmája szerint női szabómester. Valaha gyöngyékszereket készített, esküvői ruhákat gyöngyözött. 2012-ben egy kreatív cikkeket árusító boltban megpillantott egy kis gyöngygobelin-képet, és azonnal beleszeretett – az üzletből már a szükséges kellékekkel ment haza. Azóta negyvenöt képet gyöngyözött, amelyet minden érdeklődő megcsodálhat a Szociális Gondozó Központ által szervezett kiállításon.
Az érdi hölgyek szervezett mammográfiás emlőszűrése március, április hónapokban esedékes. Azok az érdi állandó bejelentett lakcímmel rendelkező, 45-65 év közötti asszonyok, akik utolsó mammográfiás vizsgálata óta eltelt két év, névre szóló meghívólevelet kapnak, amelyben szerepel, hogy mikor és hova várják őket vizsgálatra.
A Batthyány Sportiskolában zajló magasfokú sportoktatásból kaptak ízelítőt a nagycsoportos óvodások és szüleik az intézmény ovisoknak rendezett sportnapján, ahol a gyermekek öt sportágat próbálhattak ki.
Folytatódnak és szeptemberre be is fejeződnek az óvodai felújítások - jelentette be a XXI. Óvodai Szakmai Napok megnyitóján dr. Bács István alpolgármester, a Kincses óvodában. Elmondta azt is: a Pedagógus II. és a Mesterpedagógus fokozatot elérők után most a gyakorlattal még nem rendelkező óvónőket támogatja havi húszezer forinttal az önkormányzat.
Kitűzte május 26-ára az Európai Parlament magyar képviselőinek választását Áder János köztársasági elnök - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal a honlapján pénteken.
Hat sportág a palettán. Megkezdi tavaszi szereplését az Érdi VSE labdarúgócsapata, Kalocsán javíthat a Delta, rájátszásban a pólósok, felkészülési baseball tornát rendeznek az érdiek Tárnokon, tizennyolc tollaslabdázó küzd meg a diákolimpiai országos döntőbe jutásért, háromszáz fős akrobatikus rock’n’roll verseny az ÉRD Arénában.
Végre! Hosszas várakozás után március 3-án, 14.30-tól folytatódnak az NB III Nyugati csoportjának küzdelmei, amikor a 17. fordulóban az Érdi VSE a THSE-Szabadkikötőt látja vendégül.
Módosul a Helyi Építési Szabályzat; hulladék-újrahasznosító cég költözhet a Tolmács utcába; szabadidős és tudományos céllal hasznosítaná az önkormányzat a volt honvédségi bázist; két év múlva kiállítás nyílhat Érden a Duna-parton talált rendkívüli numizmatikai leletből - közgyűlési összefoglalónkat olvashatják.
Hoppál Bori testtudat oktató több, mint egy évtizede tart előadásokat, tanfolyamokat a "A női test csodái"-ról kamaszoknak és szüleiknek, asszonyoknak és lányoknak. Megjelent több könyve is a témában, az egyik, Az én testem a 9-14 éves lányoknak ad útmutatót, hogy pontosan mi is zajlik a testükben a pubertás alatt.
-Akár a Facebookon, akár a felolvasó esteken, akár a médiában szeretem jó hírét vinni annak, hogy igen, itt van az irodalom, igen, izgalmas, sokféle, lehet vele búsulni, lehet vele örülni, egy olyan betekintést lehet vele nyerni a világba, ami kettős aha-élményt hoz el - mondja Lackfi János, József Attila- és Prima Primissima-díjas költő, író, műfordító, akinek több mint 30 saját kötete jelent meg, ugyanennyit fordított is már franciáról magyarra, és évi körülbelül 100 fellépésen, rendhagyó irodalomórán, író-olvasó találkozón vesz részt. Most is épp úton volt két program között, amikor utolértük. Hogy mi ez a kettős aha-élmény, az az Érd FM 101.3-on készült interjúból kiderül.
Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy gépjárműalkatrészeket szállító kamion az M7-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, a 17-es kilométernél, Érd térségében.
Buszellenőrzéseket tartott Pest megye főbb közlekedési útvonalain és Budapest Népliget nemzetközi buszvégállomáson a Pest Megyei Kormányhivatal. Öt autóbusz műszaki állapota nem felelt meg a követelményeknek, öt esetben a közúti közlekedési szolgáltatás, tizenegy esetben a gépjárművezetők vezetési és pihenőidejére vonatkozó rendelkezéseit sértették meg.
Az érdi rendőröknek sikerült felszámolniuk az unokázós csalásokat Érden és környékén. T. Mészáros András polgármester elismerő oklevéllel és 100-100 ezer forint pénzjutalommal köszönte meg három érdi rendőr eredményes, átlagon felüli és áldozatos munkáját a közgyűlés február 28-ai ülésén.
A Polgárok Házában T. Mészáros András, Érd polgármestere és Apáti Zsófia az érdi Ifjúsági Önkormányzat sportreferense átadták az Érd Kiváló Sportolója és Érd Kiváló Sportcsapata díjakat.
Így fogalmazott városvezetői sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester. Mint mondta, fontos kérdésekben döntenek a képviselők a holnapi közgyűlésen: a Martinovics utca 15. szám alatti ingatlan megvásárlásával újabb háziorvosi rendelőt építhetnének fel, de döntenek majd a civil szervezetek támogatására elkülönített főösszeg egyes keretek közötti felosztásáról is. FRISSÍTÉS: A Martinovics utcai családi ház megvásárlásának javaslatát levették a mai közgyűlés napirendi pontjai közül.
Az Érdi VSE tollaslabdázója, Demeter Judit a márciusi, Abu-Dzabiban rendezendő Speciális Olimpián részt vevő magyar delegáció tagjaként letette olimpiai esküjét a Sándor Palotában.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) meghatározta azokat a szakmákat és gazdálkodói szektorokat, amelyek ellenőrzésére idén biztos, hogy sor kerül. A NAV-hoz beérkező adatok ugyanis leginkább ezeken a területeken mutatnak kockázatot a költségvetési bevételekre. Az internetes kereskedelem, a gépjármű- és gépjárműalkatrész-kereskedelem, az alkalmazottak bejelentése, a vám- és jövedéki szabályok betartása, az online számlaadat-szolgáltatás kiemelt helyen szerepel az ellenőrzési tervben.
Kigyulladt egy negyven négyzetméteres faszerkezetű épület szerdára virradóra Érden, a Vadlúd utcában.
Egy nagy farsangi mulatsággal, sok-sok jelmezzel és még több zenével, muzsikával, énekkel, mondókával, sőt, bábozással. Aki pedig a jókedvért felel majd: az a Bergengóc Zenegóc lesz, na meg persze a gyerekek, akik ellátogatnak pénteken a Parkvárosi Közösségi Házba.
A MÁV-START Zrt. tájékoztatása alapján március 1-31. között a Kelenföld – Pusztaszabolcs állomások között végzett pályakarbantartási munkák miatt a Budapest – Székesfehérvár és a Budapest – Pusztaszabolcs vasútvonalon módosított menetrend szerint közlekednek a mellékletben található vonatok.
Az Érdi VSE sakkszakosztálya immár tizedszer rendezi meg március 17-én a Minaret Kupa rapid sakkversenyét.
A Szociális Gondozó Központ, óvodai és iskolai szociális segítők szervezésében Domonkos Béla szobrászt a Batthyány, a Bolyai, a Gárdonyi, a Kőrösi és a Teleki diákjai köszöntötték 85. születésnapja alkalmából.
Az Emberi Erőforrások Minisztere a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola Intézményvezető (magasabb vezető) beosztás ellátására.
Az Emberi Erőforrások Minisztere a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola Intézményvezető (magasabb vezető) beosztás ellátására.
Karsch Manfred Németországban született, 1972 óta él Érden, elsősorban alkalmazott grafikával és festészettel foglalkozik. 1974-ben kapcsolódott be a helyi képzőművészeti élet vérkeringésébe, számos kiállításon vett és vesz részt Magyarországon és külföldön. Az Érdi Galériában most nyílt tárlatára az elmúlt öt év alkotásaiból válogatott.
Szociális Gondozó Központ - Érd a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Szociális Gondozó Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat Családsegítő munkakör betöltésére.
Szociális Gondozó Központ - Érd a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Szociális Gondozó Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Központ Iskolai és óvodai szociális segítő munkakör betöltésére.
Szociális Gondozó Központ - Érd a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Szociális Gondozó Központ - Érd Esetmenedzser munkakör betöltésére.