Hetedik alkalommal báloztak együtt a szülők és a nevelők az érdi Gárdonyi iskolában. A diákok nemcsak műsorral lepték meg a pedagógusokat és a szülőket, hanem segédkeztek a díszítésben, a büfében, a vendégfogadásban is. A tavaszköszöntő jótékonysági bál bevételét az iskola alapítványa idén is az intézmény fejlesztésére fordítja majd.
Tartalom flag-ek: Top
A hagyományoknak megfelelően advent első vasárnapján megkezdődött a városban az ételosztás. Ezúttal az adventista gyülekezet tagjainak és önkénteseinek köszönhetően jutottak meleg ebédhez a rászorulók.
Advent időszaka a keresztény kultúrkörben a karácsony előtti negyedik vasárnaptól egészen karácsonyig tart. Idén november 29-én gyújtjuk meg az első gyertyát az adventi koszorún, ezzel pedig elkezdődik a várakozás és a felkészülés időszaka.
Fogalmazott márciusi sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő, aki a gazdasági növekedésről és a munkanélküliség csökkenéséről is szólt. A tájékoztatón szó esett még az Európai Parlamenti választásról és a Modern Városok Program folytatásáról is.
Egész hétvégén várják az adományozni vágyókat, ugyanis a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és az érdi Szociális Gondozó Központ ismét adománygyűjtést szervezett. Városunkban a Tesco Hipermarketben lehet leadni a tartós élelmiszereket, amiket a helyi rászorulók és idősek között osztanak szét.
A zöldmezős beruházásban megépülő új igazságügyi központban a szerkezetépítés már korábban lezárult, most a bádogos és külső lakatos munkák, a gépészeti és elektromos szerelések és szerelvényezések, a festés és tapétázás, illetve a kertépítés a projekt fókusza.
Csőzik László polgármester közösségi oldalán jelentette be: kezdeményezi egy döntéselőkészítő tanulmány elkészítését, hogy milyen feltételek mentén, milyen nyomvonalakon, mekkora beruházási költséggel lehetne megvalósítani Érd-Parkváros vasúti hálózatba történő bekötését.
A szinte teltházas ÉRD Arénában 30–26-ra legyőzte a Siófokot az ÉRD a női kézilabda NB I 17. fordulójában, így óriási lépést tett a bronzérem megszerzéséért vívott csatában.
Múlt héten meghibásodott egy elektromos vezeték a felújítás alatt álló Tündérkert óvodában. Emiatt két nap szünetet rendelt el az intézményvezető. Kedden azonban már a megszokott rendben látogathatták a Tündérkert ovit a gyerekek – jelentette be T. Mészáros András polgármester szerdai sajtótájékoztatóján.
Vasárnap 17 órakor az ÉrdMost Facebook oldalán közvetítjük, ahogy Csőzik László polgármester meggyújtja az adventi koszorú első gyertyáját, a hit lángját, amely most, amikor a világban tombol a koronavírus, különös jelentéssel bír. A városvezető szimbolikusan az ünnep fényeit is felkapcsolja.