Ezerötszáz kilogramm tartós élelmiszert és közel kétszáz kiló édességet szállítottak ki pénteken a rászorulóknak. Mintegy négyszáz embernek szereztek így örömet a Szociális Gondozó Központ munkatársai. Az akciót az Élelmiszerbank és a Várhalmi és Fia Kft. segítette. (Videóval)
Tartalom flag-ek: Top
Az Érd és Térsége Hulladékkezelési Nonprofit Kft. április 6. és május 4. között végzi el a tavaszi zöldhulladék-gyűjtést, a már megszokott technikával. Az ingatlantulajdonosok legfeljebb fél köbméternyi - azaz körülbelül hat darab százhúsz literes zsáknyi - biohulladékot helyezhetnek ki, zsákolva, vagy maximum egy méteres darabokra vágva, kötegelve.
December 2-4. között átköltözködnek a pedagógusok a régi, bontásra váró forfaépületből az új általános iskolai szárnyba. A három tanítás nélküli munkanapot követően, hétfőn, már az új iskolában kezd a tizenhét osztály. Videóval.
Fenyőünneppel és Mikulást váró esti mesével készül a gyerekeknek az Érdnyugat Egyesület. Pénteken fenyőfát állítanak és dísztenek fel a Fundoklia téren, és kiteszik a Mikulás levélládáját is, amibe még be lehet dobni a gyerekek által írt vagy rajzolt leveleket a nagyszakállúnak.
A rendőrség, az ügyészség, majd az érdi bíróság után most a Budapest Környéki Törvényszék három bírája dobta vissza a volt fideszes alpolgármester rágalmazási ügyben tett beadványait. Simó Károly most a törvényszék hivatásos bíráit is támadja.
Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején állva hagyta a Dunaújvárost az ÉRD, amely 31–23-as győzelmével negyedik érmét szerezte a Magyar Kupában – a két ezüst mellett a mostani a második bronzérem. A fináléban a Győr 32–29-re verte a Ferencvárost. Videóval frissítve.
Igazolta magát a papírforma, a Török Bódog Női Kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének elődöntőiben, az ÉRD nem tudta tartani a lépést a címvédő Győri Audi ETO KC-val, amely 39–26-ra verte Szabó Edina csapatát. A másik ágon az FTC 33–26-ra győzte le a Dunaújvárost, így az ÉRD a DKKA-val csap össze a harmadik helyért.
A koronavírus-járvány nem befolyásolja majd a vásárlási kedvet, és zavartalanul folyhat idén a karácsonyfa árusítás - nyilatkozta az Érd FM-nek Kapuvári Zoltán, aki családi vállalkozás keretében árul fenyőfát az Alsó utcában. Az őstermelő úgy véli, drasztikus áremelés sem várható idén.
Tegyük édesebbé a karácsonyt a Fészek érdi Gyermekek Átmeneti Otthonának lakói számára. December 3-13. között mindennap fussunk vagy sportoljunk bármit, utána pedig vegyünk egy tábla csokit, de ezúttal ne magunknak, hanem a Fészek kis lakói számára - kérik az akció szervezői.
Az Erdmost is beszámolt róla, hogy megtiltotta a kormány, hogy adót emeljenek az önkormányzatok. Csőzik László Facebook posztban reagált a történésekre, melyet változtatás nélkül, teljes terjedelmében közlünk.