Rákötötték az elektromos hálózatra, így megkezdheti munkáját Érd első okoszebrája, melyet a Riminyáki úton, a Baján utca sarkán telepítettek. A beruházást részben a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatából származó forrásból valósította meg az önkormányzat.
Tartalom flag-ek: Top
Még idén tervezik az érdligeti Papi földeken létesülő városliget megnyitását az emberek előtt. Jelenleg még építési területről van szó, de a munkálatok gyors ütemben haladnak. A városvezetésnek grandiózus tervei vannak, melyeknek egyes elemeire pályázatokat nyújtottak be, de a rekreációs parkban hamarosan már az érdiek is pihenhetnek.
December 20-ig várják a cipősdobozokat a Budai út 12. szám alatt.
Mintegy négyszázan dolgoznak ezen a hétvégén azért, hogy egy tisztább városban élhessünk. A Teszedd! országos akció keretében kommunális, építési és veszélyes hulladék kerül a zsákokba, amelyeket az ÉTH szállít majd el a jövő héten. Bár a szigorú intézkedéseknek köszönhetően évről évre kevesebb a szemét a város bel- és külterületein, még mindig évi 50-100 millió forintot költ az önkormányzat arra, hogy az illegális hulladéklerakókat felszámolja. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Mint beszámoltunk róla, a város közgyűlése az Érdi VSE NB III-as labdarúgóinak ítélte oda a 2020-as év Érdi Sport Díját. Az elismeréssel együttjár egy 400.000 forintos adomány is, melyet a labdarúgók felajánlottak a városnak.
Hiába a már gyermekkorában felfedezett rajztehetség és az ifjúkori művészeti sikerek, szüleinek engedve „rendes” szakmát tanult a gépipari technikumban, majd nagyon hamar két távoli országban kamatoztatta műszaki ismereteit. A munka és a családalapítás ugyan évtizedekre kiszorította az életéből a képzőművészetet, de negyven év kihagyás után nem csak, hogy újra elkezdett festeni, hanem az elmúlt négy év alatt hat önálló kiállítással is jelentkezett. Legutóbbi tárlata április 12-ig megtekinthető a budaörsi Heimatmuseum különtermében. Márkus Józseffel beszélgettünk.
A járványhelyzet miatt elmaradt az idei megyenapi ünnepség, de Pest Megye Közgyűlése döntött az alkalomhoz köthető kitüntetésekről és megjelentették a díjazottak névsorát. Pest Megye Közgyűlése Év Tűzoltója díjat adományozott Rózsa Gábor részére, az Érdi Katasztrófavédelem Kirendeltség vezetőjének.
Mint arról korábban is hírt adtunk, a Szikra Tehetséggondozó Egyesület nyerte az Önkéntességért díjat az Év Közösségi Kezdeményezése kategóriában. Idén a járványhelyzet miatt elmaradt a hagyományos díjkiosztó ünnepség, de az egyesület már átvehette az oklevelet és a díjjal járó pénzjutalmat.
A Magyar Kupában bronzérmes ÉRD női kézilabdacsapatát köszöntötte szerdán T. Mészáros András polgármester. Az ÉRD csapatát Szabó Edina Edző, Rácz Marianne kapusedző, Gávai Szonja balszélső és Reizinger Sára balátlövő képviselte; a sajtótájékoztató végén pedig - ahogy ez már hagyomány - T. Mészáros András nyakába került a bronzérem - így köszönte meg a csapat a város támogatását. Videóval frissítve.
Az Érdnyugat Egyesület pénteken karácsonyfát állított a Fundoklia téren, amit a Szivárvány ovisok és a Lea Otthon gyereklakói feldíszítettek, jórészt újrahasznosított díszekkel. A pénteki fenyőünnep után Fejes Rita színésznő szombat este 6 órától meseolvasást tart, amit online lehet majd követni.