Tartalom flag-ek: Top

Mintegy négyszázan dolgoznak ezen a hétvégén azért, hogy egy tisztább városban élhessünk. A Teszedd! országos akció keretében kommunális, építési és veszélyes hulladék kerül a zsákokba, amelyeket az ÉTH szállít majd el a jövő héten. Bár a szigorú intézkedéseknek köszönhetően évről évre kevesebb a szemét a város bel- és külterületein, még mindig évi 50-100 millió forintot költ az önkormányzat arra, hogy az illegális hulladéklerakókat felszámolja. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Hiába a már gyermekkorában felfedezett rajztehetség és az ifjúkori művészeti sikerek, szüleinek engedve „rendes” szakmát tanult a gépipari technikumban, majd nagyon hamar két távoli országban kamatoztatta műszaki ismereteit. A munka és a családalapítás ugyan évtizedekre kiszorította az életéből a képzőművészetet, de negyven év kihagyás után nem csak, hogy újra elkezdett festeni, hanem az elmúlt négy év alatt hat önálló kiállítással is jelentkezett. Legutóbbi tárlata április 12-ig megtekinthető a budaörsi Heimatmuseum különtermében. Márkus Józseffel beszélgettünk.
A Magyar Kupában bronzérmes ÉRD női kézilabdacsapatát köszöntötte szerdán T. Mészáros András polgármester. Az ÉRD csapatát Szabó Edina Edző, Rácz Marianne kapusedző, Gávai Szonja balszélső és Reizinger Sára balátlövő képviselte; a sajtótájékoztató végén pedig - ahogy ez már hagyomány - T. Mészáros András nyakába került a bronzérem - így köszönte meg a csapat a város támogatását. Videóval frissítve.
Az Érdnyugat Egyesület pénteken karácsonyfát állított a Fundoklia téren, amit a Szivárvány ovisok és a Lea Otthon gyereklakói feldíszítettek, jórészt újrahasznosított díszekkel. A pénteki fenyőünnep után Fejes Rita színésznő szombat este 6 órától meseolvasást tart, amit online lehet majd követni.