...akkor tíz perc múlva jön a következő. December 13-án, vasárnap életbe lép az új menetrend: Érd alsó és Kelenföld között a reggeli csúcsidőszakban tízpercenként közlekednek majd a vonatok. Bővül a Budapest-Pusztaszabolcs vonal esti elővárosi kiszolgálása is, két új vonatot állítanak be.
Tartalom flag-ek: Top
Megkezdődött a hanuka, a zsidók egyik legnagyobb ünnepe, amely december 19-éig tart. Csőzik László polgármester az első gyertya meggyújtását követően azt hangsúlyozta: ez a fény most a legsötétebb időszakban világít, és azt kívánta, győzedelmeskedjen a sötétség felett.
Száz adag meleg ételt osztott szét csütörtökön, a hanuka alkalmából a Buda Környéki Zsidó Hitközség. A gulyáslevesből, fánkból és péksüteményből álló menüt a hitközség tagjai, illetve a Szociális Gondozó Központ munkatársai szállították ki a központ címlistájában szereplő, rászoruló érdieknek.
A márciusi közgyűlésen döntés született többek között a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról, a közétkeztetésről, valamint a szennyvíziszap komposztáló telep próbaüzemének befejezéséről. Módosult az Ifjúsági Önkormányzat alapokmánya és a képviselő-testület döntött a családtámogatási akcióterv támogatásáról is. Közgyűlési összefoglaló.
Csőzik László Tárnokon találkozott Lukács László tárnoki és Gémesi György gödöllői polgármesterekkel. A városvezetők egyetértettek abban, hogy csak közösen, az önkormányzatok, helyi közösségek összefogásával érhetnek el országos eredményeket.
Teltházas volt a negyedik Rendvédelmi nap és kiürítési gyakorlat az Érd Arénában, melyre a helyi iskolásokat várták a hatóságok. A gyakorlat célja az volt, hogy felkészítsék a gyerekeket a váratlan helyzetekre, hogy gyorsabban és hatékonyabban tudjanak reagálni a veszélyben. A programon a rendvédelmi szakmákat és kihívásokat is megismerhették az érdi iskolások.
Folytatódnak az útfelújítások a Modern Városok Program keretében: szegélyt építenek az Alsóerdősor és Folyondár utcában, az aknákat szintbe emelik a Szovátai és Sóskúti úton, a Szövő és Csaba utcában pedig padkarendezésre és szikkasztóárkok kialakítására számíthatnak az arra közlekedők - jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester.
Az Érdi Újság egyik olvasója jelezte a szerkesztőségnek, hogy bár nagyon elégedett az érdi Városligettel, nem érti, jelenleg miért csak egyetlenegy bejárat van nyitva, ami ráadásul, járda hiányában, gyalogosan csak úttesten megközelíthető. Szűcs Gábor alpolgármester válaszolt a lapnak.
Érd beleesett az agglomerációs kertvárosok legkínzóbb társadalmi csapdájába: a közlekedés lett a városi élet alfája és ómegája. Egy átlagos (nem kovidos) reggelen a város lakosságának –becslések szerint– 65 százaléka fölkerekedik, és a számára leghasználhatóbb eszközzel igyekszik bejutni Budapestre.
Változik a Hivatalnok utca forgalmi rendje: egyirányúsítják az Elnök és Ellenőr, valamint az Ellenőr és Esküdt utcák közti szakaszokat, és szembeforgalmat alakítanak ki a két szakaszon. Ezzel a változtatással megszűnik a Hivatalnok utcában az átmenő forgalom - sokan ugyanis a Szent István híd megnyitása óta ezt a korábban csendes lakóutcát használták egérútnak, kikerülve így a Velencei út–Elöljáró utca sarkot. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.