Pénteken folytatódott a közösségi faültetés a Papi földeken, a záportározó környékén. Számos civil szervezet, intézmény, no meg helyi lakos jelentkezett, hogy a megjelölt időpontokban csemetéket ültessenek. Ezeket - a szükséges eszközökkel együtt – a szervezők biztosították. És hogy miért is jó részt venni egy ilyen akcióban, arról nézzék, illetve hallgassák meg a résztvevők véleményét.
Tartalom flag-ek: Top
Aki szeret az érdi Duna-parton sétálni, bizonyára ismeri azt a magas, sóskúti kőből épült házat az ártéren a hatalmas gyümölcsöskerttel, átellenben a bezárt fürdővel. Talán még azt is tudja, hogy egykor a Beliczay családé volt az épület. De kik voltak, hogyan éltek, hová lettek a lakói?
Rendhagyó módon adják át idén Érd város díjait és elismeréseit. Eltérő időpontokban, a lehető legkisebb létszámmal fogadják és méltatják városunk jeles polgárait és közösségeit. Csütörtökön az Érd Város Szociális Munkájáért, az Érd Közneveléséért és az Érdi Közszolgálati Díjat adták át.
Szigorú feltételekkel ugyan, de látogathatók az idősotthonok, miután feloldották a bentlakásos szociális intézmények, így az idősotthonok látogatási tilalmát is.
Pest megyéből hat fiatal művész és kutató nyert támogatást a MOL Tehetségtámogató Programjában, mely az idei tanévben összesen 19 millió forinttal támogatja a 10-23 év közötti tehetséges művész- és kutatójelöltek pályafutását. Országszerte összesen 59 fiatal pályázó és csapataik nyertek támogatást.
Hangsúlyozta áprilisi sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő, aki egyebek mellett az Európai Parlamenti választásokról, az új állampapír kibocsátásáról, a családvédelmi akciótervről és a helyi települések fejlődéséről is beszélt.
Megszületett a tehetséges érdi zenész, Hesz Ádám és a Médiacentrum közös produkciója, amelyet a karácsony ihletett, de nem csak karácsonykor hallgatható.
A járványhelyzet miatt többször elhalasztották, de most három napon keresztül folyamatosan adja át a városi elismeréseket az önkormányzat.
Már másfél hónappal a beköltözés eredeti időpontja előtt birtokba vehették új létesítményüket az érdi védőnők a Diósdi út 14/a alatt, a két vasút között.
Kedden este 6-kor online lakossági fórumot tart közösségi oldalán Csőzik László polgármester a Fundoklia tér áttervezéséről. Az Érdlakó kérdőívben mérte fel előzetesen a teret használók igényeit.