Az ország összes postáján elsőbbséget biztosítanak a kiszolgálásban a 65 év felettieknek a nyitást követő egy órában november 27-től. A Magyar Posta az időseknek azt javasolja, hogy közvetlenül nyitás után érkezzenek, a többi ügyfelétől pedig türelmet kér.
Tartalom flag-ek: Top
Fuss címmel rövidfilmet készített a családon belüli bántalmazásról, aminek gyerekként szemtanúja, felnőttként elszenvedője volt. Önkéntesekből álló csoportot hozott létre, hogy gondozzák a kisbabákat, akiket szüleik a kórházakban hagynak. Fejes Rita Érden élő színművésszel beszélgettünk.
Negyedik alkalommal tartotta meg alapítványi bálját a Marianum Általános Iskola és Gimnázium, és immár új helyszínen, az új épület tornacsarnokában várták a résztvevő szülőket. A bál célja ebben az évben a régi épület tornacsarnokának felújítása volt.
Advent első vasárnapján indul az egyházak és a Szociális Gondozó Központ ételosztása, amelyben a civilek is segítik a szervezőket. A járványveszély miatt idén mindenkinek házhoz szállítják a meleg ebédet vagy a tartós élelmiszert. Mi is segíthetünk felajánlásainkkal.
Folytatódnak és szeptemberre be is fejeződnek az óvodai felújítások - jelentette be a XXI. Óvodai Szakmai Napok megnyitóján dr. Bács István alpolgármester, a Kincses óvodában. Elmondta azt is: a Pedagógus II. és a Mesterpedagógus fokozatot elérők után most a gyakorlattal még nem rendelkező óvónőket támogatja havi húszezer forinttal az önkormányzat.
A Darukezelő utcai klímabarát park kialakításával kapcsolatban várja a lakossági véleményeket, észrevételeket a város vezetése. Aki szívesen részt venne az együtt-gondolkodásban, a városvezetés munkáját segítheti egy internetes kérdőív kitöltésével.
Petíciót indított honlapján az LMP, hogy a kormány ne lehetetlenítse el az önkormányzatok munkáját és működését, és ne vonja el azokat az önkormányzati forrásokat, amelyek nélkül leállhatnak a közszolgáltatások. Erről tartott sajtótájékoztatót Érden Schmuck Erzsébet társelnök és Tetlák Örs.
Módosul a Helyi Építési Szabályzat; hulladék-újrahasznosító cég költözhet a Tolmács utcába; szabadidős és tudományos céllal hasznosítaná az önkormányzat a volt honvédségi bázist; két év múlva kiállítás nyílhat Érden a Duna-parton talált rendkívüli numizmatikai leletből - közgyűlési összefoglalónkat olvashatják.
November 11. óta kötelező a maszkviselés Érd bizonyos közterületein is. Ezzel kapcsolatban fölmerült bennünk néhány kérdés.
A Polgárok Házában T. Mészáros András, Érd polgármestere és Apáti Zsófia az érdi Ifjúsági Önkormányzat sportreferense átadták az Érd Kiváló Sportolója és Érd Kiváló Sportcsapata díjakat.