Október 15-e a babagyász világnapja. Sevcsik M. Anna, a Babagenetika Egyesület alapítója és elnöke egy kiállítást szervezett ez alkalomból azokból a rajzokból, festményekből, üzenetekből, amelyeket az egyesület családjai alkottak és fogalmaztak meg elveszített gyermekeiknek, testvéreiknek.
Tartalom flag-ek: Fontos
A Kötelék - Érd térségi közösség a családokért szülésfelkészítő tanfolyama jelenleg a koronavírus miatt online térben zajlik, de a szakemberek által tartott beszélgetések célja változatlanul az, hogy segítsék a szülés és a várandósság pozitív megélését, csökkentsék az ismeretlentől való félelmet.
Január elsején megkezdi működését az új Érdi Járásbíróság. A legfontosabb információkat dr. Borbély Attila (Országos Bírósági Hivatal) ismertette a közgyűlés csütörtöki ülésén.
Rendőrök és tűzoltók kiemelkedő munkáját ismerték el oklevéllel és ajándékcsomaggal a közgyűlés csütörtöki ülésén.
Az Év közösségi kezdeményezése díjra jelölték a Szikra Tehetséggondozó Egyesületet, "a közösség fejlesztése érdekében végzett példaértékű önkéntes tevékenységükért". Zádori Henriettával, az egyesület alapító elnökével beszélgettünk a jelölés kapcsán.
Közel egy évvel ezelőtt kivált az Érdi Torna Clubból az egyesület vívószakosztálya. Önálló egyesületként, Danubius Regionális Sport Club néven üzemel, amellyel komoly céljai vannak a klubvezetésnek.
A Kutyavári Tagóvodából érkezett az a három nagy zsáknyi, egész pontosan 62 cipősdoboznyi ajándék, amit szerdán az Ófalusi Tagóvoda kicsinyei között osztottak szét a tagóvodák munkatársai.
Nemrég kapott értesítést a városvezetés arról, hogy kiírhatja a közbeszerzést a magasépítési munkákhoz, így elindulhat a Szociális Gondozó Központ és az iskolák fejlesztése. A jelenleg folyó útépítések hamarosan befejeződnek, a kivitelező még az utolsó munkákat végzi a téli leállás előtt – tudtuk meg T. Mészáros András polgármester évértékelő sajtótájékoztatóján.
A Polgárok Háza közgyűlési termében gyűltek össze az ÉRD női kézilabda csapatának játékosai, stábtagjai, vezetői, hogy egy közös évzáróval vonuljanak karácsonyozni, amely után az együttes december 29-én még Kisvárdán pályára lép az újév előtt.
Egy érdi teremkerékpáros edzőterem tulajdonosa szervezett közös tekerést, a befolyt összegből pedig családokat támogattak a karácsonyi időszakban. A tartós élelmiszer-csomagokat a Család- és Gyermekjóléti Központ segítségével adták át családoknak.