Tartalom flag-ek: Fontos

Százhúsz adag sertéspörkölttel és petrezselymes burgonyával várta az Érdi Fidesz a rászorulókat az Összefogás Házánál, karácsony előtt. A képviselők és a bizottsági tagok pénzéből vendégelték meg az embereket, az előkészítésben és az osztásban az Érdi Fidelitas tagjai mellett szépkorúak is részt vettek.
Nem az a jó karácsony, ami csillog-villog, hanem az, amelyik szinte fel sem tűnik, mégis boldogan telik el – vallja T. Mészáros András. Érd polgármesterével ezúttal nem a várossal kapcsolatos fejlesztésekről, tervekről, hanem az otthoni ünnepi készülődésről, a régi és a jelen karácsonyairól beszélgettünk, és arról, hogyan lehet rohanás, versengés nélkül megélni az adventet – no meg a mindennapokat.
Legtöbben kiskorunk óta énekeljük lelkesen a karácsonyfa alatt a különböző karácsonyi énekeket, de tudjuk-e ezek történetét? Mi most utánajártunk közülük egynek, egy olyannak, ami éppen 200 évvel ezelőtt hangzott fel legelőször Ausztriában, azóta pedig az egész világon megismerték, számos nyelvre lefordították, és ma már ott van kitörölhetetlenül a karácsonyi énekek listáján. Petrus-Bölöni Júliával beszélgettünk a Csendes éj történetéről.
Járdát terveznek az Ürmös-Eperfa utcákban és a Szovátai úton, és 200 milliós városi forrásból kiépítik a vasútfejlesztésben érintett Felvigyázó és Csalogány utcát, valamint a Tétényi utat – döntött csütörtöki ülésén a közgyűlés. Határoztak továbbá arról, hogy elektromos töltőberendezés létesülhet a Gárdonyi iskolánál, és a következő esztendőre is szerződést köt a város a Volánnal. Közgyűlési összefoglaló.