Százhúsz adag sertéspörkölttel és petrezselymes burgonyával várta az Érdi Fidesz a rászorulókat az Összefogás Házánál, karácsony előtt. A képviselők és a bizottsági tagok pénzéből vendégelték meg az embereket, az előkészítésben és az osztásban az Érdi Fidelitas tagjai mellett szépkorúak is részt vettek.
Tartalom flag-ek: Fontos
Két hete nagy lendülettel indult el a rég beígért aszfaltozási program. Csőzik László polgármester akkor lapunknak adott interjúban beszélt a részletekről. Most facebook oldalán számolt be a munkafolyamatokról.
Nem az a jó karácsony, ami csillog-villog, hanem az, amelyik szinte fel sem tűnik, mégis boldogan telik el – vallja T. Mészáros András. Érd polgármesterével ezúttal nem a várossal kapcsolatos fejlesztésekről, tervekről, hanem az otthoni ünnepi készülődésről, a régi és a jelen karácsonyairól beszélgettünk, és arról, hogyan lehet rohanás, versengés nélkül megélni az adventet – no meg a mindennapokat.
Az álláskeresés korábban sem volt könnyű menet, a járvány pedig csak rontott a helyzeten. A szakértőt arról kérdeztük, mi a sikeres munkakeresés titka.
Az Érdi Rendőrkapitányság és az Érdi Városi Polgárőr Egyesület közös bűnmegelőzési akciót szervezett a nagyobb bevásárlóközpontokba karácsony előtt. Az unokázós csalókra és az alkalmi tolvajokra hívták fel az emberek figyelmét, hogy az ünnepek mindenkinek biztonságban teljenek.
Ebben az esztendőben csendesen ünnepelték az idősek világnapját. Elmaradt a városi rendezvény, ahogy a nyári lecsófőző fesztivál, illetve a Szenior Akadémia őszi szemesztere. A nyugdíjasklubok találkozóit sem tartják meg, vagy ha igen, csökkentett létszámmal, nagy elővigyázatossággal.
Ugyanarról a lakcímről állítottak elő az érdi rendőrök két férfit, egyikük ellen elfogatóparancs volt érvényben, a másikat több rendbeli lopással gyanúsítják - írja a police.hu, hozzátéve, előtte elfogtak még egy férfit.
Gasztronómiai és néptáncbemutató, borkóstoló, illetve történelmi előadás várja az érdieket szombaton a Szepes Gyula Művelődési Központban, az Érdi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat által szervezett rác-horvát esten. A belépés ingyenes, de a maszk viselése kötelező lesz.
Legtöbben kiskorunk óta énekeljük lelkesen a karácsonyfa alatt a különböző karácsonyi énekeket, de tudjuk-e ezek történetét? Mi most utánajártunk közülük egynek, egy olyannak, ami éppen 200 évvel ezelőtt hangzott fel legelőször Ausztriában, azóta pedig az egész világon megismerték, számos nyelvre lefordították, és ma már ott van kitörölhetetlenül a karácsonyi énekek listáján. Petrus-Bölöni Júliával beszélgettünk a Csendes éj történetéről.
Járdát terveznek az Ürmös-Eperfa utcákban és a Szovátai úton, és 200 milliós városi forrásból kiépítik a vasútfejlesztésben érintett Felvigyázó és Csalogány utcát, valamint a Tétényi utat – döntött csütörtöki ülésén a közgyűlés. Határoztak továbbá arról, hogy elektromos töltőberendezés létesülhet a Gárdonyi iskolánál, és a következő esztendőre is szerződést köt a város a Volánnal. Közgyűlési összefoglaló.