Szombaton tartotta hagyományos városi karácsonyát az Érdi Görög Nemzetiségi Önkormányzat, ételkóstolóval, kulturális bemutatókkal, tombolával, tánccal. Igazi, hamisítatlan görög vigasságon vehettek részt azok, akik eljöttek erre a nyitott ünnepségre. Megtudhattuk, hogy a görögök nem fenyőt, hanem hajót díszítenek, hogy szilveszterkor kártyázni szokás, az ajándékot pedig január elsején kapják a gyerekek.
Tartalom flag-ek: Fontos
Rendkívüli szünetet rendeltek el egy tárnoki óvodában, miután koronavírusos esetre bukkantak. Dr. Lukács László polgármester Facebook- posztja szerint a Templom utcai óvodában találták a koronavírus-fertőzéses beteget.
Aradszki András országgyűlési képviselő évértékelő, összegző sajtótájékoztatót tartott az elmúlt év sikereiről és a következő év prioritásait is ismertette. A tájékoztatón az elmúlt napok zavargásairól is szót ejtett.
Az érdi Fidesz a városban terjedő hírekre hivatkozva úgy véli: „a baloldali párt Szűcs Gábor vezette érdi különítménye hasonló megmozdulásokat szervez Érden is mint a fővárosban, utcai randalírozásokra és a közgyűlés anarchista jellegű megzavarására készül.”
Már Érden is kapható az egészségünk megőrzésében kulcsszerepet betöltő Pi-víz és lúgos Pi-víz a Diósdi út 19. szám alatt található Aquavita Pi-víz boltban.
Mintegy nyolcszáz szépkorú vett részt az idén immár harmadik alkalommal megrendezett Idősek Karácsonyán, ahol ezúttal Jókai Mór Melyiket a kilenc közül? című novelláját vitte színre a Múzsák Társulat, igazi meghitt, ünnepi hangulatot varázsolva az ÉRD Arénába.
Tizenharmadik alkalommal rendezik meg a Hősök terei lovasversenyt. Érd lova: Április is versenybe szállt, lovasával, Szőke Tamással. Tegnap másodikként értek célba az előfutamon, a mai középfutamon pedig harmadikként futottak be, így a Nemzeti Vágta véget ért számukra.
Megtartotta idei utolsó sajtótájékoztatóját az Ifjúsági Önkormányzat, amelyen bemutatták a sajtóreferenseket és ismertették a jövő évi programokat. A tájékoztatón bejelentették, hogy több úszóbérletet osztanak ki az iskolák között és hagyományt szeretnének teremteni a faültetéssel az érdi óvodákban.
Egy-két nap alatt teljesen megtelt az érdi főtéren újonnan felállított kupakgyűjtő szív. A kupakokból befolyt összeget az érdi önkormányzat megduplázza és érdi rászoruló családok megsegítésére fordítja. Hamarosan újabb szívek kerülhetnek ki a városba, ha arra az érdiek igényt tartanak.
Az ÉRD női kézilabda csapatának újabb játékosának lett pozitív a koronavírus tesztje – közölte hivatalos közleményben közösségi oldalán a klub.Mint korábban beszámoltunk róla, az ÉRD egyik játékosának október 9-én pozitív lett a Magyar Kézilabda Szövetség által kötelezően előírt heti PCR-tesztje.