Tartalom flag-ek: Fontos

Szombaton tartotta hagyományos városi karácsonyát az Érdi Görög Nemzetiségi Önkormányzat, ételkóstolóval, kulturális bemutatókkal, tombolával, tánccal. Igazi, hamisítatlan görög vigasságon vehettek részt azok, akik eljöttek erre a nyitott ünnepségre. Megtudhattuk, hogy a görögök nem fenyőt, hanem hajót díszítenek, hogy szilveszterkor kártyázni szokás, az ajándékot pedig január elsején kapják a gyerekek.
Egy-két nap alatt teljesen megtelt az érdi főtéren újonnan felállított kupakgyűjtő szív. A kupakokból befolyt összeget az érdi önkormányzat megduplázza és érdi rászoruló családok megsegítésére fordítja. Hamarosan újabb szívek kerülhetnek ki a városba, ha arra az érdiek igényt tartanak.