Az ÉSZC Kós Károly Technikum a digitális térben mutatja be,milyen szakmákat tanulhatnak náluk a fiatalok. A kisfilmek, tájékoztatók az intézmény megújuló honlapjára kerülnek fel, segítségükkel a pályaválasztók megtudhatják, mit csinál egy cukrász, vagy épp villanyszerelő.
Tartalom flag-ek: Fontos
Megéri időben gondoskodni a vízhálózat és a vízóra fagymentesítéséről, hiszen nagyon sokba kerülhet a fagykár, erre hívja fel a lakosság figyelmét az Érd és Térsége Víziközmű Kft. A 2017-es januári fagyok idején tömegesen érkeztek segélykérő hívások a diszpécser szolgálatukhoz elfagyások miatt, pedig csak egy kis odafigyelés kell, és el lehet kerülni a károkat.
Vannak, akik nem most kóstolgatják az önkéntes karantént, hanem már évekkel ezelőtt rájuk csukódott az ajtó.
A tavaszi leállás a gazdaság legtöbb szereplőjét megviselte. Nem
volt ez másként a masszőrökkel sem, akik hónapokig nem vállalhattak munkát. A gyengén vagy egyáltalán nem látó gyógymaszszőrök számára ez azért volt különösen nehéz élethelyzet, mert
ők nem tudtak hirtelen máshol elhelyezkedni.
Nem rendezik meg ősszel a nyolcadikos diákoknak szóló továbbtanulási börzét Érden - értesültünk az Érdi Járási Hivataltól. Hosszú hagyomány szakad meg most: eddig tizenhét alkalommal tartottak pályaválasztási kiállítást az érdi és a környékbeli diákoknak. Kérdés, mi lesz az iskolai nyílt napokkal?
Leromlott épületek, széttagoltság, helyhiány – ezekkel a problémákkal küzd
a Móra, amely pedig megfelelő körülmények között a térség hiánypótló intézményévé válhatna.
Négycsapatos Mikulás Kupát tartott az ÉRD Aréna uszodájában a Budapesti Honvéd SE-Érd vízilabdaegyüttese.
Rossz idő járt idén a fenyőkre: a szárazság főként a lucfenyőt viselte meg, de a többi fajta sem fejlődött megfelelően, így a tavalyinál magasabb árakkal számolhatunk. Aki lucfenyőt szeretne, annak tanácsos mielőbb megvennie a fát, ugyanis a megszokottnál jóval kisebb a kínálat.
Útjukra indulnak ma a szeretetcsomagok: délelőtt megkezdte a beérkezett cipős dobozok szállítását a Szociális Gondozó Központ. Elsőként az érdi család- és gyermekotthonokba visznek csomagokat, december 21-éig pedig a családokhoz is kiszállítják. A gyermekjóléti szolgálatnál ezen a héten még lehet leadni ajándékdobozt.
A Pest megyei Rendőr-főkapitányság a napokban rövid videót tett közzé a rendőrség honlapján és közösségi oldalán, hogy felhívja a figyelmet arra, milyen következményei lehetnek, ha valaki alkoholos állapotban ül a kormány mögé.