Tartalom flag-ek: Fontos

Érd legidősebb lakosát, Wéber Ferencné Teri nénit köszöntötték 106. születésnapja alkalmából szombaton a kora esti órákban az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumban ismerősei, rokonai és T. Mészáros András polgármester, aki a város ajándékai mellett átadta az ünnepeltnek Orbán Viktor miniszterelnök köszöntő oklevelét is.
Ne feledjük a szabadságharcot követő megtorlást és az elnyomást! A sötét, kilátástalan évekből merítsünk erőt az ország megújítására. Merjünk nagyot álmodni és nagyot cselekedni! soha többé ne hódoljunk be az önkényuraknak - hangsúlyozta az október 6-ai megemlékezésen Csőzik László polgármester.
A szalagavató egy lehetőség arra, hogy valami emlékezeteset hozzon össze az osztály és jobban összekovácsolódjon egy közösség. Egy olyan élmény, melyre majd évek múlva is jó lesz visszagondolni – hangzott a Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskola szalagavató ünnepségén, amelyet az érdi középiskolák sorában harmadikként tartottak meg az Érd Arénában.
Hull a pelyhes fehér hó, jöjj el, kedves Télapó! – énekelték teljes átéléssel a gyermekdalt a Dr. Dizseri Tamás Habilitációs Központ fiataljai, akikhez szerda délelőtt látogatott el a Mikulás, az Orange Dragons Szurkolói Klub tagjainak szervezésében. A szurkolók ajándékcsomagokkal és egy nagy láda gyümölccsel lepték meg az akadályozottsággal élő fiatalokat.
Az unokázós csalásokról tartottak előadást az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai a Jázmin utcai Idősek Klubjában. Nem először jártak az intézményben: több, az időseket érintő témában is beszélgettek már korábban a klubtagokkal. Azért az unokázós csalás került most terítékre, mert ez az adventi időszak egyik legjellemzőbb vagyon elleni bűncselekménye.
December 6-án ellátogat Érdre a Mikulás, sőt, ahogy azt már megszokhattuk, több Mikulás is lesz, no meg krampuszok, akik délelőtt 10 és délután 2 óra között, majd délután 4-től 6-ig várják a gyerekeket a főtéren. Az ófalusi Szent Mihály kúthoz fél hétkor érkezik a Mikulás, és a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat ajándékát osztja szét.