Tartalom flag-ek: Fontos

December 2-án beköszöntött az advent, azaz a karácsony előtti negyedik vasárnappal kezdődő. és karácsonyig tartó időszak. Ez a négy hét a Messiás születése előtti várakozást idézi – felkészülés a karácsonyra és Krisztus második eljövetelére. Ezen a vasárnapon gyújtottuk meg az első gyertyát az adventi koszorún, amelynek minden gyertyája egy fogalmat szimbolizál: a hitet, a reményt, az örömöt és a szeretetet. Érden hagyománya van a közös adventi gyertyagyújtásnak, ami idén sem maradhatott el.
Ez az a nap, amit az Úr rendelt – énekelték a Marianum iskola diákjai szombat délelőtt. Nagy nap volt ez a nemrég megújult és gimnáziumi szárnnyal kiegészült intézmény életében: Spányi Antal megyés püspök áldotta meg az új épületszárnyat, valamint a felújított régi épületet, és celebrált szentmisét. Az ünnepségen jelen volt Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, Tarnai Richárd kormánymegbízott, dr. Aradszki András országgyűlési képviselő és dr. Bács István alpolgármester is.