Járdát terveznek az Ürmös-Eperfa utcákban és a Szovátai úton, és 200 milliós városi forrásból kiépítik a vasútfejlesztésben érintett Felvigyázó és Csalogány utcát, valamint a Tétényi utat – döntött csütörtöki ülésén a közgyűlés. Határoztak továbbá arról, hogy elektromos töltőberendezés létesülhet a Gárdonyi iskolánál, és a következő esztendőre is szerződést köt a város a Volánnal. Közgyűlési összefoglaló.
Tartalom flag-ek: Top
Január elsején megkezdi működését az új Érdi Járásbíróság. A legfontosabb információkat dr. Borbély Attila (Országos Bírósági Hivatal) ismertette a közgyűlés csütörtöki ülésén.
Nemrég kapott értesítést a városvezetés arról, hogy kiírhatja a közbeszerzést a magasépítési munkákhoz, így elindulhat a Szociális Gondozó Központ és az iskolák fejlesztése. A jelenleg folyó útépítések hamarosan befejeződnek, a kivitelező még az utolsó munkákat végzi a téli leállás előtt – tudtuk meg T. Mészáros András polgármester évértékelő sajtótájékoztatóján.
Egy érdi teremkerékpáros edzőterem tulajdonosa szervezett közös tekerést, a befolyt összegből pedig családokat támogattak a karácsonyi időszakban. A tartós élelmiszer-csomagokat a Család- és Gyermekjóléti Központ segítségével adták át családoknak.
Megnyílik végre az érdi városliget, még ha egyelőre több gondot jelent is a városnak, mint örömet. Lehet itt majd sétálni, piknikezni, játszóterezni, sportolni, bringázni, de egyelőre nem épül se rendezvényház, se csónakház, se kávézó. Utánajártunk, mit vehet birtokba a város népe október 20-a után.
Pató Simon váltotta Boldog Annát az ÉTH ügyvezetői székében. A szakember, aki 23 esztendeje dolgozik a cégnél, tudósítónknak elmondta: az elkövetkező hónapok feladata az lesz, hogy javítson a cég gazdasági helyzetén a költségek drasztikus csökkentésével és a bevételek nagyarányú növelésével.
Spanyolországig futottunk volna, ha a kilométereket nézzük, amelyet közösen gyűjtöttünk össze az idei Fészek-futáson, amit a járványhelyzet miatt idén "virtuálisan" rendeztek meg. A most közzétett adatok szerint 1.212.604.- Ft gyűlt össze, ami óriási segítséget jelent a krízisotthon számára.
Több évszázados hagyomány élesztett fel Kóka Rozália, mikor harminc esztendeje rekonstruálta a Hadikfalvi betlehemest. A pásztorjátékot vasárnap este mutatták be a Szepes Gyula Művelődési Központban, az adventi családi délután különleges és megható záró programjaként.
A vírusveszély miatt korlátozták az ügyfélfogadást a Polgármesteri Hivatalban: elsősorban írott formában fogadják a beadványokat, személyesen csak kivételesen indokolt esetben, telefonos egyeztetést követően kereshetjük fel a hivatalt.
Szombaton tartotta hagyományos városi karácsonyát az Érdi Görög Nemzetiségi Önkormányzat, ételkóstolóval, kulturális bemutatókkal, tombolával, tánccal. Igazi, hamisítatlan görög vigasságon vehettek részt azok, akik eljöttek erre a nyitott ünnepségre. Megtudhattuk, hogy a görögök nem fenyőt, hanem hajót díszítenek, hogy szilveszterkor kártyázni szokás, az ajándékot pedig január elsején kapják a gyerekek.