Két helyi cég ajándékaként érkezett a Polgárok Háza elé a műanyag kupakok gyűjtésére szolgáló szívecske.
Tartalom flag-ek: Top
Útjukra indulnak ma a szeretetcsomagok: délelőtt megkezdte a beérkezett cipős dobozok szállítását a Szociális Gondozó Központ. Elsőként az érdi család- és gyermekotthonokba visznek csomagokat, december 21-éig pedig a családokhoz is kiszállítják. A gyermekjóléti szolgálatnál ezen a héten még lehet leadni ajándékdobozt.
Érd legidősebb lakosát, Wéber Ferencné Teri nénit köszöntötték 106. születésnapja alkalmából szombaton a kora esti órákban az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumban ismerősei, rokonai és T. Mészáros András polgármester, aki a város ajándékai mellett átadta az ünnepeltnek Orbán Viktor miniszterelnök köszöntő oklevelét is.
Csőzik László polgármester is aláírta azt a nyílt levelet, amelyben arra kérik Vera Jourovát, az Európai Bizottság alelnökét és Katarina Barley-t, az Európai Parlament alelnökét, hogy az EU-s támogatásokat az önkormányzatokon keresztül juttassák el a magyar emberekhez.
Ne feledjük a szabadságharcot követő megtorlást és az elnyomást! A sötét, kilátástalan évekből merítsünk erőt az ország megújítására. Merjünk nagyot álmodni és nagyot cselekedni! soha többé ne hódoljunk be az önkényuraknak - hangsúlyozta az október 6-ai megemlékezésen Csőzik László polgármester.
Utolsó ülését tartotta az Érdi Ifjúsági Önkormányzat. A testület hamarosan befejezi működését: novemberben két fordulóban megválasztják az új diákpolgármestert. A fiatalokat arról kérdeztük, milyen ciklust zártak - különös tekintettel a vírushelyzetre -, és hogyan áll a költségvetésük.
Az unokázós csalásokról tartottak előadást az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai a Jázmin utcai Idősek Klubjában. Nem először jártak az intézményben: több, az időseket érintő témában is beszélgettek már korábban a klubtagokkal. Azért az unokázós csalás került most terítékre, mert ez az adventi időszak egyik legjellemzőbb vagyon elleni bűncselekménye.
Országszerte és a határon túli magyarság körében is megemlékezéseket tartanak a 171 éve mártírhalált halt tizenhárom aradi vértanú és gróf Batthyány Lajos, Magyarország első alkotmányos miniszterelnökének emlékére.
Közös évértékelő sajtótájékoztatót tartott Aradszki András országgyűlési képviselő és T. Mészáros András polgármester: szó esett az óvodák és egészségügyi intézmények fejlesztéséről, ismertették a kamerarendszer telepítésének második ütemét. Aradszki András országgyűlési képviselő a Nemzeti Konzultáció kitöltésének fontosságára hívta fel a figyelmet.
400 évvel ezelőtt települtek le Érden és környékén a rácok. Erre emlékeztek vasárnap Óvárosban, összekötve ezt a rácok védőszentjének számító Szent Mihály ünnepével és azzal, hogy a Janka utcából régi rác és német sírok kerültek át a Szent Mihály templom kertjébe.