A karantén miatt elmaradt városi rendezvények után a családok közösségi élményekre kiéhezve "rohamozhatták meg" a Magyar Földrajzi Múzeum szombati őszköszöntő programját. Három óra elteltével pedig kertjeik legújabb díszeivel: madárodúkkal, etetőkkel, virágokkal és cserjékkel térhettek haza.
Tartalom flag-ek: Top
Az Érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium ötvenöt végzős diákjának a ruhájára került fel pénteken este a szalag az ÉRD Arénában megtartott szalagavató ünnepségen. "A kis szalag a gárdonyis jelvényen a külvilág felé lehet a felnőtté válás jele, de ti tudjátok, hogy ez ennél több: benne vagytok ti magatok is, a Gárdonyiban eltöltött négy év, minden szépségével és nehézségével együtt", mondta el köszöntő beszédében Vásárhelyi Pálné igazgatóhelyettes a végzősöknek.
A mai technológiákkal nulla energiafogyasztású házakat is lehetne építeni, az új építésű ingatlanok között mégis többségben vannak a kondenzációs gázkazánnal fűtött házak. Hogy állunk a zöld, azaz fenntartható építkezési megoldásokkal? Mitől válik egy ház passzívvá és mitől aktívvá?
A vírusveszélyes időszak rendkívüli ülései után szeptember 24-én először ült össze Érd képviselő-testülete. Az ülés hat órán keresztül tartott, szócsatákkal tarkítva. A városi cégek 2019. évi beszámolóit elfogadta testület, de az ÉTH-é körül vita alakult ki.
Ha megújulna is Érd nehéz sorsú termálfürdője, az önmagában nem lenne elég ahhoz, hogy ide vonzzuk a turistákat. Kellene mellé sztori, marketing, gasztronómia, méghozzá színvonalas. A termálfürdő múltját feldolgozó sorozatunk befejező részét olvashatják, ami leginkább a jövőről szól.
Ezekkel a szavakkal szólt az emberekhez az Alapkövek jótékonysági koncerten Bolyki Balázs énekes, a koncert egyik fellépője. A Dr. Dizseri Tamás Habilitációs Központ Emberi Hang Alapítványának kezdeményezésére gyűltek össze az érdiek, akik jelenlétükkel a sérült fiataloknak szánt lakóotthon megépülését támogatták.
Alig hevertük ki a Főnök utca kétéves zárását, a NIF Zrt. ismét lezárta az egyik vasúti átkelőt a központban. A forgalomkorlátozást a lehető legrosszabb időpontra tervezték, ugyanis a héten a Szent István-híd felé is nagyon macerás lesz a közlekedés, így az alagút várhatóan komoly terhelést kap.
Vasárnap éjfélkor lezárult a szavazás az Érdi Civil Licit közösségi csoportjában, és eldőlt, hogy az októberi licitekkel az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület munkáját lehet támogatni. A szavazás állása az utolsó órákig nagyon szoros volt a Babagenetika és a környezetvédők között.
Szeptember 20-án tartotta volna jótékonysági futását a Fészek Egyesület. Ezt a vírushelyzet miatt átszervezték: mindenki egyénileg futhat és ajánlhat fel adományt az egyesület gyermekotthona javára. Vasárnap reggel ultrafutó és olimpikon részvételével indították el az október 4-éig tartó programot.
Szombat délelőtt ismét kitakarították a várost az érdi önkéntesek. A szemléletformáló akció mellett egyéb lépéseket is tervez Érd vezetése annak érdekében, hogy visszaszorítsa a szemetelőket, és tisztább, élhetőbb, zöldebb településen élhessünk. Videóval!