Koronavírus ide vagy oda, a Szikra Tehetséggondozó Egyesület kiemelkedő évet zárt, és 2022-ben még több programot szerveznek, mint 2021-ben, a rendőrségi érzékenyítéstől a jótékonysági futásig, ráadásul nemcsak Érden, hanem országosan.
Tartalom flag-ek: Fontos
Pest megyében 8 fiatal pályázott sikerrel a MOL Tehetségtámogató Programra, amely az idei tanévben összesen 20 millió forinttal segíti a 10-23 év közötti tehetségek pályafutását. Az érdi Balog Nella 8 éves kora óta csellózik, és a támogatást egy mestervonó megvásárlására fordítja.
Az Igazságügyi Minisztérium és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság között született együttműködési megállapodás keretében nyitotta meg kapuit Érden az Áldozatsegítő Pont.
Sajtótájékoztatót tartott Tetlák Örs alpolgármester, az LMP elnökségi tagja kedden. A tájékoztatón arról beszélt, hogy a Jogi és Közbiztonsági Bizottság hétfői ülésén a bizottság úgy döntött, hogy nem áll fenn össszeférhetetlenség Bács István vagyonnyilatkozata kapcsán.
Stagnál a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNI) kedden az internetes oldalán. Mind a 22 vizsgált szennyvíz-mintában kimutatható volt a koronavírus omikron variánsa.
Varga Judit és Aradszki András úgynevezett „lakossági fóruma” igazán zavarba ejtő esemény volt tegnap, és még csak nem is azért, mert az érdi média munkatársai nem kívánatos személyeknek számítottak egy városi rendezvényen.
Karácsonyi ajándékként érkezett a levél a Miniszterelnökségtől, hogy 262 millió forintot költhet a város a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény fejlesztésére. Az intézmény a Modern Városok Program részeként újult meg 2019-ben, a most felhasználható összeg a korábbi projekt maradványösszege.
A karácsonyi időszak a hagyomány szerint vízkereszt napjával, január 6-án ér véget, ezután szokás lebontani a fákat. Azonban nem mindegy, hogyan szabadulunk meg a fenyőtől. Ha nem figyelünk, akár tízezres-százezres büntetést is kaphatunk.
Múlt csütörtökön, pénteken és szombaton 366-an kapták meg a koronavírus elleni vakcinát a szakrendelőben, az előzetes időpontfoglalást nem igénylő oltási akció keretében. 69 százalék a Pfizert, 21 a Modernát vette fel. A túlnyomó többség a harmadik oltásra érkezett, de 44-en most kapták az elsőt.
Érdemes kérni az influenza elleni ingyenes védőoltást: az országosan rendelkezésre álló 1,3 millió adag térítésmentes influenzavakcina 49,1 százalékát, 638.451 adagot használták fel január 3-ig – olvasható a Nemzeti Népegészségügyi Központ oldalán.