Mozgalmas évet zárt az Érd és Környéke Horgászegyesület, bár a járvány hatással volt az egyesület életére is.
Tartalom flag-ek: Fontos
Az oltási akciónapok keretein belül január utolsó hétvégéjén, 28-án pénteken 14 és 18 óra között és 29-én, szombaton pedig 10 és 18 óra között oltanak a diósdi háziorvosok a helyi egészségházban – olvasható a midio.hu helyi portálon.
Január 7-től, péntektől a hónap végéig már egy Hütte Bár is várja a látogatókat Érd főterén – a jégpálya mellett –, ahol forralt bor, kávé, forró csoki, többféle alkoholos és üdítőital várja a vendégeket, de ha kedvünk van hozzá, akár társasjátékozhatunk is a pultból kölcsönözhető játékokkal.
További 262 millió forintot költhet a város a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény fejlesztésére: a Miniszterelnökség döntése értelmében a korábbi projekt maradványösszegéből orvosi műszereket és informatikai eszközöket szerezhetnek be – tájékoztatott Tetlák Örs alpolgármester.
Érdről, ha a közúti közlekedés szempontjából vizsgáljuk, sok mindent el lehet mondani, de azt nem, hogy unalmas város lenne. Parkolás, bicikliutak, aszfalt, körforgalom, kitáblázás, gyalogátkelők – megannyi téma, probléma
vagy sikertörténet. De hogy néz ki az érdi közlekedés a rendőr szemével?
A 2021-re halasztott tokiói paralimpián bronzérmet szerző magyar női kerekesszékes tőrválogatottat választották meg az Év Fogyatékos Csapatának az Év Sportolója gálán. A csapat tagja volt a két érdi parasportoló, az UTE vívója Krajnyák Zsuzsanna és a játékok után visszavonuló Dani Gyöngyi.
Tárnok 150 millió forint támogatást kapott a helyi utak portalanítására, melynek köszönhetően már kiírták a közbeszerzést 19 utca aszfaltozására, míg a Fő utcát külön eljárásban indítják el – fogalmazott az Érd FM 101.3-nak Lukács László, Tárnok polgármestere.
2022. január 31-én éjfélkor lejárnak a 2021-re megváltott éves országos és megyei autópályamatricák. Bartal Tamás, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató vezérigazgatója az Érd FM 101.3-nak elmondta, eddig kevesen vásároltak matricát, várhatóan az utolsó héten másfél millióan vesznek majd vignettát.
Január 6-a vízkereszt, a karácsonyi ünnepek zárónapja, ami egyben a farsangi időszak kezdetét is jelzi, ilyenkor szokás lebontani a karácsonyi díszítést is. Jó tudni, hogy az ÉTH előre ütemezetten, január 15. és 29. között szállítja el a kerítések elé kihelyezett karácsonyfákat.
Január hatodikán van vízkereszt napja, amely egyúttal a karácsonyfa lebontásának ideje is, de ez a nap az egészen húsvétig tartó farsangi időszak kezdő időpontja is. Az ünnephez számos szokás tartozik, amelyek közül már csak a karácsonyfa leszedése él.