Csőzik László polgármester szerdán vendégül látta diósdi és tárnoki kollégáját, hogy átbeszéljék a térség fejlesztési terveit. A közel három órás egyeztetésen több fontos téma szóba került, többek között a csapadékvíz-elvezetési és -gazdálkodási fejlesztések, és ezek anyagi háttere.
Tartalom flag-ek: Fontos
Február elsején, délután két órakor adják át a díjakat Érd legkedveltebb vállalkozóinak, szolgáltatóinak és vendéglátóhelyeinek. A nyerteseket a közönség választotta ki, a szavazást az Érd és Környéke Ipartestület és az önkormányzat írta ki egy helyi közösségi oldalon, nagy sikerrel.
Az előző hetek csökkenő, majd stagnáló eredményei után 2021 utolsó hetében enyhén emelkedő tendencia látható a szennyvízminták átlagos SARS-CoV-2 örökítőanyag-koncentrációjában. Emelkedő tendenciát mértek Budapest, Eger, Kaposvár és Szekszárd esetében és stagnálást az agglomerációban.
Szűk családi körben kísérik utolsó útjára szerettei a 2021.12.24-én, életének 53. évében, tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori önkormányzati képviselőt, pedagógust, edzőt, kántort, Mórás Zsoltot – közölte lánya közösségi oldalán.
A COLAS építheti meg a Zámori út–Vadlúd utca kereszteződésében lévő csomópontot, ha január 17-ig aláírják a szerződést a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-vel.
A kormány ott nehezíti meg az ellenzéki vezetésű önkormányzatok életét, ahol csak tudja. Közben Érd mégis fejlődik. „Elsősorban dolgozunk és csak aztán panaszkodunk”– hangsúlyozza Csőzik László polgármester, aki lapunknak adott interjújában értékelte a múlt évet és felvázolta a 2022-es lehetőségeket
A nagyszabású iskolabővítési projekt mellett folytatódik az aszfaltozási és járdaépítési program Diósdon, ahol egy térfelügyeleti rendszer kiépítését is elindították. 2022-ben a fásítási programot is folytatnák, illetve egy újabb bölcsőde építése is a tervek között szerepel.
Az újév első hetei mindig remek alkalmak arra, hogy tiszta lappal induljunk – talán ezért is tesznek annyian újévi fogadalmat. Persze, megfogadni mindig könnyebb valamit, mint betartani. Paule Tímea, érdi személyi edzővel a Bundáskenyérben beszélgettünk arról, hogyan maradjunk kitartóak.
Az eddigi oltási akciók sikerére és az omikron vírusvariáns magyarországi megjelenésére tekintettel januárban több oltási akció is lesz a kórházi oltópontokon és a járási székhelyek szakrendelőiben, amikor ismét előzetes időpontfoglalás nélkül és helyszíni regisztrációval lehet majd kérni az oltást.
A 2021. decemberi nyugdíjat a szokásosnál korábban utalták, így a 2022. januári nyugdíj kifizetésig közel másfél hónap telik el, mire újra érkezik az ellátás. 2022. január 1-jétől 5 százalékkal emelt összegű nyugdíjat fizetnek. 2022. február hónapban pedig 13. havi nyugdíj kifizetést is ígértek.