Vízkereszt idején, január hatodikán bontják le a legtöbben a karácsonyfát a népszokás szerint. Fontos szem előtt tartani, hogy a fenyők gyúlékonysága a lakásokban napról napra fokozódik. Tűz esetén a legfontosabb, hogy azonnal hagyjuk el a lakást, hívjuk a 112-t és értesítsük a szomszédokat.
Tartalom flag-ek: Fontos
Az útátjárós balesetek statisztikája a korábbi öt évben tapasztalt stagnáló értékek után 2021-ben jelentős emelkedést mutatott. A vasúti átjárókban történt baleseteket az oda behajtók figyelmetlensége és a KRESZ előírásainak megszegése okozza, évente 800-900 félsorompó rúdját törik le az autósok.
A Magyar Természetjáró Szövetség honlapján számolt be róla, hogy 2021-ben több útvonallal bővült a hazai túraútvonalak száma, melyek közül az egyik, a LevenDuna Érd végpontjait köti össze, a másik pedig Diósd helyi jelentőségeit mutatja be.
Mint beszámoltunk róla, nemrég leukémiát diagnosztizáltak a Szikra Tehetséggondozó Egyesület egyik hétéves autista tagjánál, Piri Zsombornál, akinek megsegítésére és kezelésére több fronton is gyűjtést indítottak, végül eddig több mint hárommillió forintot gyűjtöttek.
Január 6. és 28. között heti három-három napon előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül vehetik fel a koronavírus elleni vakcinát a lakosok a Dr. Romics László Egészségügyi intézményben. A szakrendelőben ötféle vakcina áll majd rendelkezésre.
Az év első vasárnapján a Szövetség Érdért frakció képviselői és a polgármester 250 adag sertéspörköltet, süteményeket és mézeskalácsokat szállítottak ki a rászoruló családoknak. A jótékonysági akcióhoz több helyi vállalkozó is csatlakozott.
Továbbra is rendkívül enyhe levegő alakítja időjárásunkat, így megdőlt mind az országos, mind a fővárosi melegrekord. A folytatásban azonban az észak-európai ciklonrendszer hatása válik meghatározóvá, így ilyen magas csúcsértékeket a következő napokban már nem mérhetünk.
Eltűnhetnek a covid-hullámok 2022 második felétől Rusvai Miklós szerint. A virológus az ATV Híradójának azt mondta: bár január közepétől az omikron hatására berobban az ötödik hullám, 2022 közepétől valószínűleg már fog nem hullámszerűen jelentkezni a járvány.
Csőzik László polgármester december 31-én a Facebookon tett közé felhívást és tájékoztatást azzal kapcsolatban, hogy kik azok az érdiek, akiket hívhatunk, ha a szilveszteri petárdázás idején világgá szalad a kedvencünk. A városvezető egyebek mellett azt kéri, aki teheti, vigye be a kutyákat.
Szerte a világon évente több mint egymillió házikedvenc kezdi az új évet távol az otthonától. Ezért jó, ha tudjuk, hogy a MOL a Vigyél Haza Alapítvánnyal karöltve chip-leolvasót helyezett ki az Érd Ercsi úton található MOL benzinkútra még 2018-ban, amely az elkóborolt kutyák hazajutását segíti.