Az 5. számú választókerület önkormányzati képviselője értékelte az elmúlt esztendőt az Érd Tv Párbeszéd című műsorában. Gregus László, bár nehéznek találja a képviselői életet, örömmel segíti a körzetében élő lakosokat. Azt is elmondta, hogy szerinte egy ekkora városnak szüksége van saját színházra.
Tartalom flag-ek: Fontos
Péntek este rendkívüli közgyűlést tart Érd Megyei Jogú Város képviselő-testülete, amelyen tárgyalják Bács István összeférhetetlenségi ügyét is. a Fidesz-KDNP korábbi érdi alpolgármestere vagyonnyilatkozatában nem tüntetett fel egy, a saját cégének nyújtott 71 millió forintos kölcsönt.
Juhász Árpádot a „magyar Attenborough”-ként emlegetik, és ahol még létezik tudományos ismeretterjesztés, találkozhatunk is a nevével. Hazánk „kóborló farkasa” nemrég ismét könyvet adott ki, Emberevők unokái között címmel, melyben a déli féltekén tett utazásairól ír. A könyvet Érden is bemutatták.
Kezdődik a fenyőfa begyűjtés, az ÉTH előre ütemezetten, január 15-én és 22-én szállítja el a kerítések elé kihelyezett karácsonyfákat. Az ÉTH kéri, hogy a szállítás napján reggel 7 óráig tegyük ki a fenyőfákat, oly módon, hogy díszek ne maradjanak rajtuk. A fát nem szükséges feldarabolni.
A NIF már keresi a csomópont le- és felhajtó ágainak tervezőjét és kivitelezőjét. A NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az uniós közbeszerzési közlönyben megjelentette az M0 autóút és az 5103 jelű összekötő út csomópont fejlesztésének befejezéséről szóló ajánlati felhívást.
Az agglomerációnak és a fővárosnak össze kell fognia, hogy megoldják közös gondjaikat – hangzott el a Magyar Önkormányzatok Szövetsége érdi ülését követően. Felszólalt Csőzik László polgármester, Karácsony Gergely főpolgármester, Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt és Gémesi György MÖSZ-elnök is.
2022. április 2-án kezdi el a zöldhulladék gyűjtését az Érd és Térsége Hulladékkezelő Nonprofit Kft. A gyűjtés menete nem változott, zöld, éth-s zsákban bármennyi zöldhulladék kitehető az ingatlanok elé. A zsákokat a tervek szerint februártól lehet átvenni.
Túl vagyunk a tél eddigi leghidegebb éjszakáján. A vörös kódot ugyan még nem rendeltek el, de az utcán élőkre most is fokozottan odafigyelnek az érdi hajléktalanellátásban. Az éjjeli menedéken még vannak szabad férőhelyek, senkinek sem kell hidegben éjszakáznia.
Ma tartja ülését Érden a MÖSZ elnöksége, és tartja meg szakmai találkozóját a MÖSZ tavaly ősszel létrehívott Budapesti Agglomerációs Tagozata. A polgármesterek fórumán Csőzik László is előadást tart az agglomerációt érintő legnagyobb kihívásról: a települések véges befogadóképességéről.
A napokban érdi Facebook csoportokban többen is jelezték, hogy annak ellenére, hogy tilos kutyát sétáltatni a Papi földek belső területén, nagyon sokan figyelmen kívül hagyják ezt, és ha valaki szóvá teszi, hogy tilos, akkor még a gazda sértődik meg. Az érdi hivatal lépéseket tesz.