Ahhoz, hogy Érd továbbra is hazánk legdinamikusabban fejlődő települései közt legyen, T. Mészáros András polgármester és az érdiek a jövőben is számíthatnak Magyarország kormányának támogatására – hangsúlyozta Gyopáros Alpár kormánybiztos az Érd-Parkvárosi Köznevelési Centrum keddi alapkőletételén.
Tartalom ikonok: Videó
Az idei költségvetés tervezetével kapcsolatban mondta el véleményét online sajtótájékoztatóján T. Mészáros András, az Érdi Fidesz elnöke, aki szerint sem az előterjesztés, sem maga a rendelettervezet egyetlen tételt nem vezet le, nem indokol, nem támaszt alá.
Egerszegi Krisztina ötszörös olimpiai-, kétszeres világ-, és kilencszeres Európa-bajnok úszó adta át a Gárdonyi gimnázium sportosztályát kezdő kilencedikeseknek az intézményhez tartozást jelképező nyakkendőt az iskola hétfői tanévnyitó ünnepségén.
A nyár elején egy áruházlánc vezetői keresték meg Bács István alpolgármestert, hogy támogatnák egy köznevelési intézmény felújítási munkáit. A felajánlást a Vörösmarty Mihály Gimnázium kapta, ahol a régi tornaöltözők modernizálása fejeződött így be.
Idén száz elsős kisdiák kezdte meg a tanévet a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában, ahol öt új tanítóval és egy új gyógypedagógussal is bővült a tantestület. Az igazgató az ünnepségen bejelentette, hogy egy barkácsáruház támogatásának köszönhetően nyáron megújultak a régi épület vizesblokkjai.
Harmadik szezonjára készül a Delta Röplabda SE NB II-es női felnőtt együttese. A 2019/2020-as versenysorozatra augusztusban kezdték meg a felkészülést Dömötör-Mátrai Beáta vezetőedző tanítványai.
Kemény, küzdős mérkőzést vívott az ESK Ménfőcsanakkal az NB III Nyugati csoportjának ötödik körében a listavezető Érdi VSE, amely ugyan nem kapott gólt, de nem is lőtt, így 0–0-val zárult az összecsapás.
Szomszédünneppel indult, és az Alsó utcaiak báljával zárult az idei nyár. Bár augusztus utolsó napján nagy volt a hőség, rengetegen eljöttek a mulatságra, ahol finom falatok, színpadi produkciók, nemzetiségi bemutatók, sötétedéstől pedig tánczene várta a látogatókat.
Érdikumok nyomában címmel szervez programsorozatot az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete, nemcsak tagcsaládjai, hanem minden érdeklődő számára, hogy az újonnan beköltözők és a régi érdiek is megismerjék közvetlen lakókörnyezetük értékeit és felhívják a figyelmet a környezet védelmére.
Nem jött össze az újabb pontszerzés az ÉRD-től. A női kézilabda NB I 14. fordulójában Kiss-Walfisch Mercédeszék a Siófok KC-t látták vendégül az ÉRD Arénában. Bár az érdiek jól küzdöttek, nem tudták felvenni a Balaton-partiak ritmusát, végül gólgazdag meccsen szenvedtek 37-32-es vereséget.