A szervezők idén elsősorban a fiatal közönség által kedvelt és ismert együtteseket hívták meg az ÉNFeszt nagyszínpadi programjaira, a tizen-, huszonéves korosztály legnagyobb örömére, akik az éjjel még mindig szakadó esőben is lelkesen csápoltak az esernyőik alatt Fluorék slágereire.
Tartalom ikonok: Videó
Évfordulók adták az ÉNFeszt napján, szombaton a Szepes Gyula Művelődési Központban megtartott testvérvárosok találkozójának és konferenciájának témáit: nevezetesen 1989-at és az európai parlamenti választásokat, amire 40 évvel ezelőtt került sor először.
Alaposan megküzdött a Dunaújvárosi KKA-val a női kézilabda NB I második fordulójában az ÉRD. A számos fordulatot hozó összecsapáson az ÉRD jobb hajrájának köszönhetően hozta el a két pontot.
19. alkalommal rendezte meg a terménybemutatót az Érdi Kertbarát Kör, amelyen ezúttal a kiskertészekkel együtt tizenöten nyújtottak egy kis ízelítőt abból, milyen gyümölcsöt (és zöldséget) hoz munkájuk, szenvedélyük a kertjeikben.
Hol szakad, hol szemerkél az eső, de a Magyar Földrajzi Múzeum kocsiszínjében és persze a múzeumban sem maradnak el a programok. Nézze meg az Érd TV videóit a helyszínekről!
Jövő hét végén megkezdi a 2019/2020-as idényt a Budapesti Honvéd SE érdi vízilabda szakosztálya. A klub az új szezonban négy csapatot indít, amelyek közül a 2005-ösök szeptember 14-én már élesben bizonyíthatnak.
Az Érdi Fidesz-KDNP-Összefogás pártszövetség továbbra is folytatja a támogató aláírások gyűjtését, melyekből már eddig is több ezret gyűjtöttek össze az aktivisták. Mától utcafórumokat szerveznek, ahol az emberek is elmondhatják javaslataikat.
Csütörtökre virradó éjjel ismeretlen tettesek obszcén rajzot, illetve sátánista jelképet festettek az újvárosi Jézus Szíve templom homlokzatára. Hajdu Ferenc kanonok az Érdi Televíziónak elmondta: ez nem tekinthető egyszerű csínynek, szórakozásnak, hanem a keresztény értékek meggyalázása.
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete az idei évben is díjazta a családbarát önkormányzatokat a Parlament Vadásztermében. Az esemény egy szakmai konferenciával és kerekasztal-beszélgetéssel is kiegészült. 2019-ben Érd város önkormányzata is családbarát önkormányzat elismerést kapott.
Dr. Nagy Balázs egyetemi docens, az ELTE TTK Földrajztudományi Központjának vezetője vehette át idén a Teleki Sámuel-emlékérmet a Földrajzi Múzeum kétnapos Reguly 200 konferenciáján. Köszöntőjében T. Mészáros András polgármester úgy fogalmazott: a múzeum Érd ékköve, dísze a városnak, az országnak.