Zsiga Gyula, a Magyar Kézilabda Szövetség szakmai igazgatója tartott előadást az érdi női kézilabda csapat edzői karának. A Happy Handball Coach névre keresztelt programsorozatban minél sokrétűbben próbálják bemutatni az edzők életét és az utánpótlás-nevelés folyamatát.
Tartalom ikonok: Videó
Készül a járda a Diósdi út Hérics és Kakukkfű utcai szakaszán. Korábban már pályázott az önkormányzat a járdafelújításra, amit sajnos nem nyertek meg, ezért most saját forrásból egy rövidebb szakaszon valósul meg a járdaépítés.
Az Ifjúsági Önkormányzat diákképviselői egy kezdeményezéssel fordultak az Érdi Rendőrkapitányság munkatársaihoz: a biztonságos internethasználat fontosságára szeretnék felhívni az érdi diákok figyelmét. A prevenciós előadássorozat február 8-án indul és a következő tíz hétben minden érdi oktatási intézménybe ellátogatnak. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Próbaérettségit tartanak a héten a Gárdonyi gimnázium végzős diákjainak. Szerdán irodalomból tehetik próbára tudásukat a diákok, akik reggel nyolctól délig írják a korábbi érettségi tételekből összeállított feladatlapot, ugyanolyan körülmények közt, mint ahogy az éles vizsga zajlik majd. A kezdeményezés nagyon népszerű a diákok és a tanárok között
Február 1-jén, pénteken este indult a dél-budai régió egyetlen jazz klubja Binder Károly művészeti vezetésével a törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Házban.
Hangversennyel és gyerekeknek szóló, interaktív zenés foglalkozással emlékeztek Lukin László zenepedagógusra és karnagyra születésének 93. évfordulója alkalmából a nevét viselő érdi zeneiskola növendékei és tanárai.
Február 1-jén az IRKA kultúra napi rendezvényén mutatta be Szigeti Eszter és Varga Zoltán Kikelet című albumát, amelyen IRKA-tagok verseit zenésítették meg.
November 12-től Érd számos forgalmas pontján válik kötelezővé a maszkviselés, erről hozott rendeletet a képviselőtársak bevonásával Csőzik László, Érd polgármestere.
Ilyen évet nem zártunk még - fogalmazott Tar Mihály elnök az Érdi Spartacus SC hagyományos családi bálján, amit szombaton tartottak a Finta Rendezvényházban. A tánc és a vacsora mellett sor került a kiemelkedő eredményt elért sportolók elismerésére is: harmincegy kupát, illetve oklevelet adtak át. A bálozókat T. Mészáros András polgármester is köszöntötte, akit arról kérdeztünk, mikor épül fel a birkózók edzőcsarnoka.
Három szettben alulmaradt a Delta RSE Érd a PTE-PEAC ellen a női röplabda NB II Közép csoportjának rájátszásában. A hazai pályán rendezett találkozón végig az alapszakaszt megnyerő ellenfél dominált.