"Minden mozdulatunkban, kimondott gondolatainkban, sőt, a tekinteteinkben, mindben ott lesz, és elkísér" - emelte ki Erdélyi Takács István református lelkész, amikor pénteken utolsó útjára kísérték Hancsovszki Jánost, fotóriportert, fényképész mestert, az Érd és Térsége Ipartestület alelnökét.
Tartalom ikonok: Videó
Jószolgálat-díjjal ismerték el vasárnap este a huszonöt esztendős Fészek Gyermekvédő Egyesület munkáját. A rangos kitüntetés pénzjutalommal is jár, amit érdi otthonuk szépítésére, és a gyermekeknek nyújtott szolgáltatásaik bővítésére fordítanak majd.
Hét csapat részvételével rendezte meg a VI. Vitko Béla Emléktornát az Érdi VSE a Batthyány Sportiskolában, ahol az U13-as korosztály reggel nyolctól egész nap rúgta a bőrt.
Elindult az Ifjúsági Önkormányzat és az Érdi Rendőrkapitányság közös prevenciós előadássorozata, melynek során tíz héten át minden érdi iskolában felhívják a figyelmet a biztonságos internethasználatra. Az előadások során szó lesz azokról a weboldalakról, amelyek hamis információkat osztanak meg, de azokra a helyzetekre is felkészítik a gyerekeket, amikor valaki másnak adja ki magát az interneten.
Belső munkálatok kezdődtek a napokban a Kálvin téri református templomban: lelkészi irodát, ifjúsági szobát, valamint egy emeleti gyülekezeti termet alakítanak ki a templom hátsó részében. E helyiségek megépítésével másfél évtizedes építő, szépítő munka zárulhat le az idén.
Hazai pályán 29–21-re nyert a Kisvárda ellen, így bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe az ÉRD női kézilabda csapata, amely tavaly ezüstérmes lett a sorozatban.
Babakézi programot indított az ÉRD kézilabdaklub. A 2 és 4 éves kor közötti gyerekekkel Gridnyeva Szvetlana kapus foglalkozik csütörtök reggelente az Érd Arénában.
A megyei természeti és épített értékekről készített kisfilmet Pest Megye Önkormányzata, az Agárminisztérium támogatásával. Mi, érdiek, büszkék lehetünk arra, hogy a tizennyolc perces alkotás a Fundoklia bemutatásával indul; madártávlatból csodálhatjuk meg a völgyet és környékét. Tekintse meg Ön is a megyei önkormányzat filmjét!
Az európai parlamenti választás tétjéről, az elmúlt nyolc év családtámogatás-politikájának eredményeiről és a térség fejlődési lehetőségeiről beszélt idei első sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő.
Kuczorné Gál Eunika és Kuczor Gábor életük legszebb ajándékát kapták karácsonyra a kétpetéjű ikerpár, Timót és Dávid személyében. Az érdligeti házaspárhoz csütörtökön látogatott el Kopor Tihamér önkormányzati képviselő, hogy átadja a csöppségeknek járó babacsomagot is.