Negyvenegyedik alkalommal rendezte meg a hagyományos farsangi székely kosaras bálját szombaton este a Szepes Gyula Művelődési Központban az Érdi Bukovinai Székelyek Egyesülete és az Érdi Bukovinai Székely Népdalkör.
Tartalom ikonok: Videó
4–1-es győzelmet aratott a szintén NB III-as Szekszárdi UFC ellen harmadik felkészülési mérkőzésén az Érdi VSE.
Arany és Kodály egy műsorban? Az nem kérdés, hogy a magyar kultúra napja jegyében a városi könyvtárba meghirdetett estnek a két nagyságnál méltóbb „főszereplőt” nem lehetne találni, de kiemelkedő művészi teljesítményükön túl mi lehet a kapocs, a közös nevező?
Döntött a képviselő-testület a Diósdi út 83. szám alatti ingatlan térítésmentes átadásáról az Érdligeti Református Egyházközség részére, akik hamarosan óvodát építenek a területen, közel kétszáz férőhellyel. Megvalósulhat az Érd Alsót és Érd nagyállomást összekötő vágány, elfogadta a testület az érd-sasvárosi fiókgyógyszertár létesítésével kapcsolatos szándéknyilatkozatot. Közgyűlési összefoglaló.
A civilek napja alkalmából idén is megrendezték az úgynevezett Civil Börzét Diósdon. Szombat délután a helyi általános iskolában megtartott eseményen ezúttal közel harminc helyi civil egyesület mutatta be tevékenységét egymásnak és az érdeklődő lakosoknak.
Idén huszonegy asszony és egy férfi nevezett a hagyományos sóskúti trubelka fesztivál versenyére, hogy a legfinomabb "trombita" süteménynek járó díjat vehesse át.
Ünnepélyesen átadták szerdán az Érdi Járásbíróság ideiglenes épületét. Mint T. Mészáros András polgármester hangsúlyozta, több évtizedes szándéka valósult meg most a városvezetésnek.
Kihirdették az ifjúsági önkormányzati választások eredményét. Eszerint Havril Koppány, a Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium tanulója lett a diákpolgármester, az ő munkáját segíti majd Doma Petra (Marianum), Füleki Bernadett (Kós) és Csák Bálint (VMG), illetve 8 diákképviselő is.
A sztori időről-időre változik, de a lényeg ugyanaz marad. Telefonon tájékoztatják az idős embert arról, hogy az unokája bajba került, csak ő segíthet rajta, méghozzá úgy, ha odaadja a pénzét.
Csoportgyőztes együttesek csaptak össze az U19-es első osztályú női röplabda-bajnokság I-csoportjában. A Bolyai Általános Iskola tornacsarnokában a Delta RSE Érd által rendezett fordulón a Békéscsaba, a Vasas és az UTE együtteseivel mérték össze erejüket az érdiek.