Idén tizenegyedik alkalommal adták át az Érd Kiváló Diákja emlékérmeket, az idei évben 45 érdi diáknak. Az előző évekhez hasonlóan ezúttal is a Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola kiváló diákjai nyitották meg a díjátadó ünnepséget. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Tartalom ikonok: Videó
A tavalyi évben is kapott az Érdi Mentőállomás egy mentőautót, amely most átkerül a szállító mentőegységekhez. A napokban állt szolgálatba egy teljesen új esetkocsi, ami mellé felszerelést is kaptak a mentősök.
Idén ötven képzőművészeti alkotás került ki az Érdi Galéria falaira, a pénteken megnyitott Téli Tárlaton. A manapság már hagyománnyá vált kiállítás célja, hogy évről évre bemutatkozási lehetőséget adjon a helyi és környékbeli, hivatásos illetve amatőr művészeknek.
Mindenki máshogy látja a hulladékkezelést. Van aki szerint jól működik, van aki azt mondja, hogy lehetne jobb is. Továbbá a szelektív gyűjtésről is megoszlanak a vélemények, ahogy a köztisztaságról is. Erről kérdeztük az érdieket.
Otthon maradtunk - festőecsettel, fazekaskoronggal - ezzel a címmel nyitotta meg kiállítását a Képzőművészek Érdi Közössége a Parkvárosi Közösségi Házban. A kiállításon tizenhat alkotó festményei, kerámiái, plasztikái tekinthetőek meg.
December elejéig több turnusban érkezik meg az új berendezés a Batthyány iskolába. Ezen a pénteken iskolapadok jöttek, amelyeket már el is helyeztek több tanteremben. Szűcs Gábor alpolgármester tudósítónknak elmondta, mikorra tervezik az intézmény átadását, és azt is, mi az oka a késedelemnek.
Az aszfaltozási program részleteiről, ütemtervéről beszélt Somogyi Tamás, az ÉKFI megbízott ügyvezetője az Érd TV Párbeszéd című műsorában. Idén 23 utcában szüntetik meg a poros, murvás hétköznapokat, és hoznak megoldást az érdiek többségének életét megkeserítő problémára.
Néhány évvel ezelőtt Érd is csatlakozott a Finnországból indult kezdeményezéshez, a Yours Truly-hoz, melynek fő célja a közösségépítés. A szabadidős programot minden évben kétszer, januárban és februárban szervezik meg, amikor kevesebb a futóverseny. A hideg ellenére mégis kimozdítja az embereket, akik együtt sportolhatnak.
Aranyos lányok címmel nyílt fotókiállítás Cseh Péter, a Magyar Kézilabda Szövetség fotósának képeiből a Parkvárosi Közösségi Házban. A tárlat 44 képben mutatja be a tavalyi női junior kézilabda világbajnokságot – azaz két hét történéseit dolgozza fel.
Idén tizennyolcadik alkalommal rendezték meg a Rác bált, amely megnyitotta az érdi báli szezont. Az esemény legfőbb célja a hagyományőrzés mellett az, hogy a nemzetiségi értékeket az érdiek érzelmileg is meg tudják élni. A zenéről idén is a felsőszentmártoni Podravka Band zenekar gondoskodott, az érdi Igraj Kolo tánccsoport pedig mindenkinek meghozta a kedvét a kolohoz. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.