Nagyinterjút adott a Budapestkörnyéke.hu-nak Csőzik László, Érd polgármestere, aki az utak aszfaltozásáról, a gazdaság helyi helyzetéről, az infrastruktúra állapotáról, az Aradszki Andrással és Bősz Anettel való kapcsolatáról és a csatornapénzek visszafizetéséről is beszélt.
Tartalom flag-ek: Top
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy házaspár, aki egyszer csak gondolt egy nagyot és olyan telket vásárolt Érden, amelyre Ybl-díjas tervező álmodott egy harminckét szögletű házat. Ahány szöglet, annyi ötlet, férj és feleség mára szinte önfenntartóvá kalapálta a kacsalábon forgó otthont.
Az önkormányzat folyatja a járdaprogramot: az Alsó utca mintegy 250 méteres szakasza újul meg teljesen, és az Edit utcában, a Marianum iskola mellett is helyreállítják a feltört aszfaltot - mondta el az Érdi Televíziónak Csőzik László polgármester.
2021 októberében kezdtek működni azok a levegőtisztaság-mérő szerkezetek, amelyeket az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület és a polgármesteri hivatal szereltetett föl öt óvodára, valamint egy önkormányzati
épületre a városközpontban. Így most már látjuk is, amit eddig csak szagoltunk.
A Polgárok Háza közgyűlési termében adták át az idei Érd Kiváló Diákja, Érd Kiváló Sportolója és Érd Kiváló Sportcsapata elismeréseket. Az eseményen harminc diákot, három egyéni sportolót és egy csapatot díjaztak.
Folytatódik az érdi aszfaltozási program. Ezúttal 700-700 méteres szakaszon újult meg a Dévai és a Szigetvári utca Dombosváros városrészben. Az itt élők már nagyon várták, hogy ők is sorra kerüljenek az óriási por és a forgalom miatt. Az elmúlt két évben mintegy 50 utcát aszfaltozott le a város.
Elindult a járdaépítés a Fácán közben, később parkolóhelyeket is kialakítanak az iskola és az óvoda előtt. A környező utcák forgalmi rendje változni fog (várhatóan február végétől), mutatjuk, hogyan.
2002-ben, azaz idén húsz éve indult el a már nagy hagyományokra visszatekintő városkerülő kerékpáros túrázás, az Érd Körbe, amely idén április 24-én tartja első túrázását a Papi földekről indulva és a jeles évforduló miatt a szervezők különleges eseménnyel készülnek.
Bár januárban folyamatosan emelkedett az oltásra érkezők száma a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben, a februári oltási akció első hétvégéjén jelentősen esett az oltakozók száma.
A 2022-23-as idényben már nem az ÉRD női kézilabdacsapatát erősíti az együttes házi góllövőlistáját vezető irányító, Szabó Kitti – jelentette be a játékos távozását a klub hivatalos honlapján. Mint kiderült, az irányító a következő idényt már az MTK Budapest színeiben kezdi meg.