Változhat a közlekedés a Fürdő utcában, a tervek szerint ugyanis a Tárnoki úttól a Koronafürt utcáig egyirányúsítanának, onnantól viszont – elsősorban a kemping és a park miatt – kétirányú maradna – számolt be róla az érintett terület egyik önkormányzati képviselője, Andrasek Mónika az Érd Tv-nek.
Tartalom flag-ek: Fontos
Balla Imre informatikus, blogger szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében jelentette be, hogy polgármester-jelöltként indulni kíván az őszi önkormányzati választásokon. A közleményt az alábbiakban teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöljük.
Két év, és elkészül az új Batthyány iskola. Az építkezés részleteiről tartott lakossági fórumot Simó Károly alpolgármester és Sümegi Renáta, a a Fejér-Bál Zrt. projektvezetője szerdán. Cikkünkben bemutatjuk a látványtervet!
A Szociális Ügyekért Felelős Államtitkár június 12-én 15 órától kiadta a vörös kód figyelmeztetést országosan. Ez azt jelenti, hogy az érintett intézményeknek a vörös kód ideje alatt alkalmazandó eljárásrend alapján kell eljárniuk. Cikkünket frissítjük.
Az ENSZ közgyűlése 2005-ben döntött róla, hogy az auschwitzi koncentrációs tábor felszabadításának napja, január 27. a Holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapja.
– Az új Bajnokok Ligája-kiírás szerint beadtuk az ÉRD jelentkezését a Bajnokok Ligájába is – fogalmazott Rácz Marianne, az ÉRD sportszakmai igazgatója a női kézilabda csapat évzáróján.
Az európai parlamenti választásokon való részvételi arány növekedését, a magyarországi önkormányzati választási rendszert, valamint az európai és a magyar jogharmonizációs kérdéseket tárgyalták meg szerdán az európai uniós projekt, a Cross Over nemzetközi résztvevői a Szepesben.
Novák Katalin, családokért felelős tárca nélküli miniszter néhány hete egy kétmilliárd forint értékű Pest megyei bölcsőde építési és bővítési programot jelentett be. Tetlák Örs alpolgármester szerint Érd számára ebben nincs sok köszönet.
Ma este földi kémiai védekezéssel irtják a szúnyogokat Érden. Sokak estéit keserítik meg ezek a vérszívók, míg a nappalokat a hőség nehezíti. T. Mészáros András polgármester szerdai sajtótájékoztatóján elmondta: az érdi közintézmények ajtajai nyitva állnak a forróságban menedéket keresők előtt.
Évtizedes hagyomány Érden, hogy az újszülötteket és szüleiket valamilyen formában köszönti, támogatja a város. Eddig babacsomagot kaptak a szülők, de ez nemrég megváltozott és már egy harmincezer forintos utalványban részesülnek.