Magánéleti okokra hivatkozva felfüggeszti pályafutását Györkös Rebeka. A kapus 1,5 év után távozik Érdről - adta hírül a handballerd.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Karácsonyi ajándékként érkezett a levél a Miniszterelnökségtől, hogy 262 millió forintot költhet a város a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény fejlesztésére. Az intézmény a Modern Városok Program részeként újult meg 2019-ben, a most felhasználható összeg a korábbi projekt maradványösszege.
A kereskedelemből tűnt el a legtöbb ember a 2021. szeptember és november közti időszakban – írta a Világgazdaság a KSH munkaerőpiaci adatbázisából. A lap szerint míg tavaly ősszel csak 586,5 ezer ember dolgozott a szektorban, 2020. szeptember-novemberi időszakában 610,4 ezer ember.
Csupán három maradt fent belőle az országban: egy Egerben, egy Pécsett, egy pedig városunkban található. Az Érdi Televízió kisfilmje úgy mutatja be a Minaretet, ahogy még nem láttuk: felidézzük, hogyan zajlott itt a vallási élet a XVII. században.
A lejárt tartozás nem csak szegénységbe sodorhatja az embert, hanem olyan magatartást is előhív, ami aztán tartósítja is ezt az állapotot. Nem vállal bejelentett munkát és nem nyit bankszámlát, hogy ne vonhassák belőle a tartozást – derül ki egy kutatásból.
Tavaly 132 205 import használt személyautó került forgalomba Magyarországon, ami 1,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet, miközben az eladott új autók száma nem érte el a 122 ezret.
Január 6-a vízkereszt, a karácsonyi ünnepek zárónapja, ami egyben a farsangi időszak kezdetét is jelzi, ilyenkor szokás lebontani a karácsonyi díszítést is. Jó tudni, hogy az ÉTH előre ütemezetten, január 15. és 29. között szállítja el a kerítések elé kihelyezett karácsonyfákat.
Január hatodikán van vízkereszt napja, amely egyúttal a karácsonyfa lebontásának ideje is, de ez a nap az egészen húsvétig tartó farsangi időszak kezdő időpontja is. Az ünnephez számos szokás tartozik, amelyek közül már csak a karácsonyfa leszedése él.
Budaörs döntése nem hátráltatja az ÉTH fejlesztését és a regionális hulladékgazdálkodási szolgáltatás színvonalának emelését – reagált Csőzik László, az Érd és Térsége Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke arra, hogy Budaörs közszolgáltatót váltott január elsejétől.
Budaörs város Önkormányzatának döntése alapján január 1-től a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. (BKN) keretein belül működő FKF Hulladékgazdálkodási Divízió végzi a hulladékszállítási közszolgáltatást a településen - tájékoztatta a BKN kedden az MTI-t.