Női kézi: megtört az ÉRD kisvárdai sorozata

Először szenvedett vereséget a Kisvárda Master Good SE vendégeként az ÉRD, miután a szabolcsiak végig vezetve győztek 31–27-re a K&H női kézilabda liga 11. fordulójában.

Bár az újonnan igazolt Takács Cecília bemutatkozott, Horváth Roland, az ÉRD vezetőedzője Pécsi Villőre, Kiss Dorottya Zsófiára és Landi Gabriellára sem számíthatott a 2022-es év első bajnoki mérkőzésén, melyet nem kezdtek jól a Pest megyeiek, miután a házigazda már négy perc után 4–1-re vezetett.

Ugyan a vendégek ezt követően még néhányszor visszajöttek két gólra, de az első tizenöt perc után a szabolcsiak egyre jobban belelendültek és a szünetre már 18–11-es vezetéssel vonulhattak.

A térfélcsere után bár feljavult az ÉRD játéka és a Kopecz Barbara által értékesített hétméteres után (1916) még felcsillant a remény a fordításra, de a második félidő derekán Juhász Gréta révén ismét hat góllal mentek a hazaiak (25–19).

A hajrára érkezve azonban mind védekezésben, mind támadásban megrázta magát az ÉRD, amely Bódi Bernadett góljának köszönhetően az utolsó öt percet 29–26-os hátrányból kezdte meg, de ennél tovább már nem tudta faragni a különbséget az ÉRD és végül 31–27-es vereséget szenvedett.

Az ÉRD legközelebb január 22-én lép pályára, amikor a bajnoki végelszámolás szempontjából is kiemelten fontos rangadót vív, hiszen a sereghajtó Hungast Szombathelyi KKA-t látja vendégül 18 órától az ÉRD Arénában. Ráadásul a Kisvárda–ÉRD mérkőzéssel rendezték a Vasas SC–Dunaújvárosi KKA mérkőzést is, ahol az angyalföldiek 30–28-ra legyőzték a Kohászt, így az ÉRD visszacsúszott a tabella tizenharmadik, utolsó előtti helyére.

K&H női kézilabda liga, 11. forduló
Kisvárda Master Good SE–ÉRD 31–27 (18–11)
Kisvárda. V.: Nagy F., Túróczy
Legjobb dobók: Dombi L. 7, Udvardi 6, Bouti 5, ill. Kopecz 6, Paróczy, Szabó Kitti 5-5, Bódi 4
Az eredmény alakulása.: 4. perc: 4–1. 10. p.: 7–2. 15. p.: 10–8. 20. p.: 13–9. 28. p.: 16–11. 35. p.: 19–16. 41. p.: 23–18. 48. p.: 27–20. 55. p.: 29–26.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5