Szabó Edina, az Érd női kézilabda csapatának vezetőedzője volt a Digi Sport Reggeli Sport című napindító műsorának vendége. A szakvezető visszatekintett a Siófok elleni kulcsfontosságú bajnokira, beszélt az évről évre erősödő bajnokságról, a klub filozófiájáról, a nemzetközi szereplésről, valamint a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőről is.
Tartalom ikonok: Videó
A XXI. Óvodai Szakmai Napok tizenkettedik állomása az érdi Kincses Óvoda Fácán Tagóvodája volt, ahol labdás fejlesztőprogrammal készült az egyik óvodapedagógus, Szűcsné Kraszkó Hajnalka. A hozzá terápiára járó gyermekek segítségével mutatta be a fejlesztőfoglalkozás lényegét. Videóval frissítve.
Hazai vízben, az ÉRD Arénában nyert a Budapesti Honvéd SE érdi szakosztályának 2005-ös együttese a korosztályos bajnokság rájátszásának C-csoportjában.
Tíz évvel ezelőtt kereste meg a várost a Pest Megyei Védelmi Bizottságon keresztül a Nemzetvédelmi Egyetem katonai részlege, hogy helyszínt keres a logisztikai végzős hallgatóknak, ahol gyakorlatot tarthatnak. Idén tizedik alkalommal szervezték meg ezt a honvédelmi logisztikai előadást Érden.
Az Ifjúsági Önkormányzat és az Érdi Rendőrkapitányság közös prevenciós előadássorozatának ötödik állomásához értek pénteken, a bűnmegelőzési előadók a Móra Ferenc Általános Iskolában tartották meg interaktív előadásukat. Az eddigi tapasztalatok alapján sikeres a program, a gyerekek maguk dolgozzák fel az interneten fellelhető lehetséges veszélyeket.
A környezeti nevelés hangsúlyos szerepet kap az óvodai munkában. Persze nem mindegy, hogy mit és hogyan adnak át a pedagógusok a gyereknek - erről tartott előadást dr. Kissné Korbuly Katalin nyugalmazott főiskolai docens az Ófalusi óvodában, a XXI. Óvodai Szakmai Napok keretében.
Advent első vasárnapján Érd is ünnepi fényekbe borult. Csőzik László polgármester a főtéren meggyújtotta a város adventi koszorúján az első gyertyát, ezután pedig felkapcsolta a díszkivilágítást is. Az eseményt az Érdmost Facebook oldalán élőben közvetítettük.
Hazai pályán Mojzer György góljával 1–0-ra nyert az Érdi VSE a Csepel FC ellen az NB III Nyugati csoportjának 18. fordulójában. Limperger Zsolt együttese a győztes gól mellett két kapufáig jutott, s végig mezőnyfölényben játszott.
Hetedik alkalommal báloztak együtt a szülők és a nevelők az érdi Gárdonyi iskolában. A diákok nemcsak műsorral lepték meg a pedagógusokat és a szülőket, hanem segédkeztek a díszítésben, a büfében, a vendégfogadásban is. A tavaszköszöntő jótékonysági bál bevételét az iskola alapítványa idén is az intézmény fejlesztésére fordítja majd.
Az ÉRD TV munkatársai arról kérdezték az érdieket, hogy a vírushelyzet milyen hatással lesz a közelgő ünnepekre, illetve az adventi időszakra.