Vízilabda: hazai győzelem a rájátszásban

Hazai vízben, az ÉRD Arénában nyert a Budapesti Honvéd SE érdi szakosztályának 2005-ös együttese a korosztályos bajnokság rájátszásának C-csoportjában.

Vargáné Gazdag Erika csapata a gödi Aquaworm ellen szállt medencébe a rájátszás második körében, ahol kiegyenlítetten indult a meccs, hiszen az érdi gólokra eleinte válaszoltak a gödiek. A 2–2-es első negyed után a második és harmadik játékrészt is 2–1-re hozta a házigazda, amely a meccs végére háromgólos előnyt dolgozott ki, s végül 7–4-re nyert. A mérkőzésen Bereczki Zsolt, Szopkó Bálint és Nagy Gréta is két-két gólt szerzett, míg a hetedik érdi találatot Bánhidi Bíborka jegyezte.

A bajnokságban még két találkozót tartottak Érden, az Oxigén 12–2-re kapott ki az UVSE-től, míg a II. kerületi fölényes, 21–4-es győzelmet aratott a KPSE ellen.
A 2007-es bajnokságban érdekelt érdiek a B-csoport második fordulójában a Népligetben szálltak vízbe az FTC ellen, amely hamar eldöntötte a győzelmet, miután már a nagyszünetben 9–2-re vezetett. A harmadik és negyedik játékrész ugyan szorosabban alakult, de hiába Szakács Péter kiváló teljesítménye és öt gólja, valamint Bereczki Erik duplája, az érdiek így is 15–7-es vereséget szenvedtek.

Rusorán Péter Gyermekbajnokság, 2005, Rájátszás, C-csoport, 2. forduló, ÉRD Aréna
Aquaworm Göd–BHSE-Érd 4–7 (2–2, 1–2, 1–2, 0–1)
A BHSE-Érd gólszerzői: Bereczki Zsolt Ádám, Szopkó Bálint, Nagy Gréta Szabina 2-2, Bánhidi Bíborka 1
Oxigén–UVSE 2–12 (0–3, 0–2, 2–3, 0–4)
II. kerület–KPSE 21–4 (7–0, 5–1, 5–1, 4–2)

Kőnigh György Gyermekbajnokság, 2007, Rájátszás, B-csoport, 2. forduló, Népliget
FTC-Telekom–BHSE-Érd 15–7 (6–1, 3–1, 3–2, 3–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: Szakács Péter 5, Bereczki Erik Norbert 2