Balett- és szimfonikus tánczenéket adott elő a kibővített Érdi Kamarazenekar Héja László vezénylésével február végén a Szepes Gyula Művelődési Központban megrendezett farsangi hangversenyen.
Tartalom ikonok: Videó
A szinte teltházas ÉRD Arénában 30–26-ra legyőzte a Siófokot az ÉRD a női kézilabda NB I 17. fordulójában, így óriási lépést tett a bronzérem megszerzéséért vívott csatában.
Határozott fellépést ígér T. Mészáros András polgármester a Helyi Építési Szabályzatot megszegőkkel szemben. A városvezető sajtótájékoztatóján elmondta: többször előfordult az elmúlt időszakban, hogy az egyes ingatlanokon – figyelmen kívül hagyva a HÉSZ rendelkezéseit – a megengedhetőnél több lakást alakítottak ki az az építtetők.
A hétvégén tartották meg Szeghy Karolina érdi írónő Csodapadlás című darabjának ősbemutatóját a Szepes Gyula Művelődési Központban. A jegyek rekordidő alatt fogytak el, a nézőtér megtelt az ifjúsági előadás gyermekszereplőinek családtagjaival, barátaival.
Az M0-s autóút déli szektorának fejlesztése kapcsán az M1-es autópálya irányába haladó oldalon, a 23-17 kilométerszelvények között megkezdődik az új betonpálya kialakítása. A munkálatok miatt 2019. március 9-től forgalomkorlátozásra számíthatnak a közlekedők.
25 éve jött létre a Fészek Gyermekvédő Egyesület, a születésnapot pedig a Duna Palotában ünnepelték különleges programokkal. A rendezvény háziasszonya Szily Nóra volt, a főszerepben pedig az emlékek, a közös élmények és az a sok-sok gyermek és nevelőszülő állt, akiknek az elmúlt években a Fészek vált az otthonukká.
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő tartott előadást a Pest megyei és az Érdi Fidelitas vendégeként a Parkvárosi Közösségi Házban múlt héten csütörtökön telt ház előtt. Spöttle beszélt a közbiztonság, a párhuzamos társadalmak és az integráció kérdéseiről a migrációval kapcsolatban.
Az Érdi VSE tizennyolc tollaslabdázója képviselte iskoláját a Cegléden rendezett Észak-Magyarországi területi diákolimpián, ahol mindegyik érdi induló dobogón végzett, azaz indulási jogot szerzett a hónap végén, Vácon rendezendő országos döntőre.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Országos Innovációs Fórumot indított, melynek keretében Érden is előadásokat tartottak. Az összes megyét érintő, széles körű összefogással megvalósuló rendezvénysorozat kiemelt szakmai partnere a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Az első félidőben nem, a második játékrész elején viszont két gyors gól is született, mindkettőt az Érdi VSE szerezte, amely 3–0-ra verte a THSE-Szabadkikötőt az NB III Nyugati csoportjának tavaszi nyitó körében.