Így fogalmazott Simó Károly, az érdi Fidesz szóvivője pénteki sajtótájékoztatóján. Felkérte az érdieket, hogy ne üljenek fel a botránypolitizálóknak. A tájékoztatón szó esett a gazdaság fejlődéséről és a munkanélküliség csökkenéséről, valamint az Európai Parlamenti választás tétjéről.
Tartalom ikonok: Videó
Ősapayné Koós Eszter szakmája szerint női szabómester. Valaha gyöngyékszereket készített, esküvői ruhákat gyöngyözött. 2012-ben egy kreatív cikkeket árusító boltban megpillantott egy kis gyöngygobelin-képet, és azonnal beleszeretett – az üzletből már a szükséges kellékekkel ment haza. Azóta negyvenöt képet gyöngyözött, amelyet minden érdeklődő megcsodálhat a Szociális Gondozó Központ által szervezett kiállításon.
A Batthyány Sportiskolában zajló magasfokú sportoktatásból kaptak ízelítőt a nagycsoportos óvodások és szüleik az intézmény ovisoknak rendezett sportnapján, ahol a gyermekek öt sportágat próbálhattak ki.
Petíciót indított honlapján az LMP, hogy a kormány ne lehetetlenítse el az önkormányzatok munkáját és működését, és ne vonja el azokat az önkormányzati forrásokat, amelyek nélkül leállhatnak a közszolgáltatások. Erről tartott sajtótájékoztatót Érden Schmuck Erzsébet társelnök és Tetlák Örs.
A Polgárok Házában T. Mészáros András, Érd polgármestere és Apáti Zsófia az érdi Ifjúsági Önkormányzat sportreferense átadták az Érd Kiváló Sportolója és Érd Kiváló Sportcsapata díjakat.
Így fogalmazott városvezetői sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester. Mint mondta, fontos kérdésekben döntenek a képviselők a holnapi közgyűlésen: a Martinovics utca 15. szám alatti ingatlan megvásárlásával újabb háziorvosi rendelőt építhetnének fel, de döntenek majd a civil szervezetek támogatására elkülönített főösszeg egyes keretek közötti felosztásáról is. FRISSÍTÉS: A Martinovics utcai családi ház megvásárlásának javaslatát levették a mai közgyűlés napirendi pontjai közül.
Az Ifjúsági Önkormányzat jóvoltából 24 madáretetőt illetve odút helyeztek ki az érdligeti parkban.
Karsch Manfred Németországban született, 1972 óta él Érden, elsősorban alkalmazott grafikával és festészettel foglalkozik. 1974-ben kapcsolódott be a helyi képzőművészeti élet vérkeringésébe, számos kiállításon vett és vesz részt Magyarországon és külföldön. Az Érdi Galériában most nyílt tárlatára az elmúlt öt év alkotásaiból válogatott.
Ebben az évben is átadták a Kovács István Alapítvány ösztöndíjait azoknak az érdi középiskolás tanulóknak, akik kiváló tanulmányi eredményeik, a művészeti-, a sporttevékenységeik, illetve a közösségi munkájuk alapján nyerhettek el. A díjakat februárban a Művészetek Palotája Üvegtermében vehették át az elismerésben részesülők a kajak-kenu sportágban kiemelkedő sportolókkal együtt.
A lakótelepeken is bevezetik a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtést, illetve évente egyszer kérhetik a házhoz menő lomtalanítást a budaörsiek az Érd és Térsége Hulladékkezelőtől – ezekről is beszélt a cég ügyvezetője, Pató Simon a TV2040 7Közben című műsorában.