Mint arról korábban is hírt adtunk, a Szikra Tehetséggondozó Egyesület nyerte az Önkéntességért díjat az Év Közösségi Kezdeményezése kategóriában. Idén a járványhelyzet miatt elmaradt a hagyományos díjkiosztó ünnepség, de az egyesület már átvehette az oklevelet és a díjjal járó pénzjutalmat.
Tartalom ikonok: Videó
2,8 milliárd forintos beruházás keretében kétszeresére, mintegy 15 ezer négyzetméterre bővítette a raktárkapacitását és egy új, gravitációs rendszerű, energiatakarékos sorral 55 ezer tonnáról 110 ezer tonnára növelte gyártó kapacitását a vállalat. Videóval frissítve.
A Magyar Kupában bronzérmes ÉRD női kézilabdacsapatát köszöntötte szerdán T. Mészáros András polgármester. Az ÉRD csapatát Szabó Edina Edző, Rácz Marianne kapusedző, Gávai Szonja balszélső és Reizinger Sára balátlövő képviselte; a sajtótájékoztató végén pedig - ahogy ez már hagyomány - T. Mészáros András nyakába került a bronzérem - így köszönte meg a csapat a város támogatását. Videóval frissítve.
Az Érdnyugat Egyesület pénteken karácsonyfát állított a Fundoklia téren, amit a Szivárvány ovisok és a Lea Otthon gyereklakói feldíszítettek, jórészt újrahasznosított díszekkel. A pénteki fenyőünnep után Fejes Rita színésznő szombat este 6 órától meseolvasást tart, amit online lehet majd követni.
Április közepén Észtország fővárosában, Tallinnban megrendezett Európa-bajnokság előtt szintén a balti államban hangoltak az észt nyílt szumóbajnokságon az Érdi Spartacus SC szumósai.
Magabiztosan röplabdázva nyerte mérkőzését a Delta RSE Érd a női röplabda NB II Közép csoportjának rájátszásában. Az érdi tigrisek hazai közegben fogadták a Pécsi Horvát Iskolát.
Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején állva hagyta a Dunaújvárost az ÉRD, amely 31–23-as győzelmével negyedik érmét szerezte a Magyar Kupában – a két ezüst mellett a mostani a második bronzérem. A fináléban a Győr 32–29-re verte a Ferencvárost. Videóval frissítve.
Több évtizede már, hogy az Érdligeti Általános Iskola március 14. estéjén fáklyás felvonulással tiszteleg a márciusi ifjak emléke előtt. Idén sem volt ez másképp. Videóval frissítve.
A Bolyai János Általános Iskola idén is megtartotta immár hagyományos nyílt napját. A rendezvény célja, hogy az intézmény jelenlegi és jövőbeli tanulóinak szülei a gyakorlatban is lássák, hogy miként zajlik az oktatás az érdi iskolában.
227 rajz érkezett idén az egész országból és a határon túlról is arra a rajzpályázatra, amit az 1848-49-es szabadságharc évfordulójának tiszteletére rendezett a Szepes Gyula Művelődési Központ. A szervezőket és ítészeket lenyűgözte az iskolás pályázók eredetisége és kreativitása, ahogy látják és láttatják azt, mit jelent számukra a szabadság és a szabadságharc.