Habos László a megvilágosító fényt keresi, hogy rátaláljon önmaga rejtett belső ösvényére – írta a költőtárs, Baka Györgyi a szerző Hetedik című kötetének előszavában.
Tartalom ikonok: Videó
A Vörösmarty gimnáziumban már hagyomány, hogy egy-egy nemzeti ünnepünkre színdarabbal, előadással készülnek a diákok, amit a Szepes Gyula Művelődési Központban adnak elő. Idén a Kormorán együttes Zúgjatok harangok című rockoperájával ünnepeltek.
Így fogalmazott ünnepi beszédében Lázár Evelin diákpolgármester a március 15-ei városi ünnepségen, amelyen immár negyedik éve az érdi ifjúság vezetője köszöntheti az ünneplőket. A megemlékezésen beszédet mondott T. Mészáros András polgármester, valamint a testvérvárosok képviselői és városi elismeréseket is kiosztottak a Szepes Gyula Művelődési Központban. Galériával frissítve.
A március 15-ei városi ünnepségen, a Szepes Gyula Művelődési Központban adták át a városi kitüntetéseket. Érd Város Díszpolgára lett az idei évben Hajdu Ferenc plébános, Érd Városáért Kitüntetés Külkapcsolati Tagozata Díjat vehetett át Baracskayné Komonyi Angela, Érd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának külkapcsolati referense, Érdi Tudományos Díjjal ismerte el a közgyűlés dr. Kukovics Sándor agrármérnök munkásságát. Az Érd Médiacentrum Pro Publicitate Érd díját idén az Életfa Csoport vehette át. Galériával frissítve.
Napokon belül felkerülhet a hivatalos túraösvények közé az érdi LevenDuna, amely Felső-Parkvárost köti össze a Dunával. Mint Tetlák Örs alpolgármestertől megtudtuk, a végpontokon hamarosan felfestik a túrát jelző szimbólumokat, így aki szeretne, akár télen is végigjárhatja.
A kormány pénteken benyújtja a családvédelmi törvényt az Országgyűlésnek, és ennek kapcsán újabb részletek jelentek meg az intézkedésekről a Magyar Közlönyben – mondta el csütörtöki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője. A tájékoztatón szó esett még a március 15-ei városi ünnepségről.
A Tárnoki út és Leányka utca közötti szakasza még idén, a Leányka utcától a Vincellér utcáig viszont várhatóan csak tavasszal készülhet el a Badacsonyi utcának - tájékoztatta az Érd Tv-t Andrasek Mónika, a 8. számú választókerület önkormányzati képviselője.
Negyedszer állhat a női kézilabda Magyar Kupa dobogójára az ÉRD, hiszen hétvégén a debreceni Főnix csarnokban rendezik a sorozat négyes döntőjét, ahol Szabó Edina csapata a fináléba kerülésért a címvédő Győri Audi ETO KC-val méri össze erejét.
Egy KEHOP-pályázatnak köszönhetően 2,4 milliárd forintot fordíthat Érd a várost és térségét érintő komplex hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésére. Ebből az összegből nettő 697 millió forint értékben tizenhét jármű beszerzésére kötött szerződést szerdán Érd polgármestere és Seres László János, a Seres Gépipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság ügyvezetője.
Huszonöt évvel ezelőtt vette fel az érdi iskola a Batthyány család nevét, akiknek fontos szerepük volt az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban. Úgy, ahogyan Petőfi Sándor magyar költőnek is, akinek nevét egy hagyománnyá vált szavalóverseny is őrzi a sportiskolában. Videóval frissítve.