Tartalom ikonok: Fotó

A közgyűlés csütörtöki ülésén napirend előtt kiosztották az Év Rendőre Díjat, valamint az Érd Közbiztonságáért és Tűzbiztonságáért Díjat. A rendőrség napja alkalmából a képviselőtestület köszöntötte a rendőri állományt, és tíz rendőr munkáját oklevéllel és jutalommal ismerte el.
Egy felmérés szerint Magyarországon fejenként és évente minimum nyolcvan nejlonzacskót használunk el – és ezek a zacskók nem kerülnek újrahasznosításra, mint mondjuk a PET-palackok, hanem a lerakóban landolnak. Egy kis odafigyeléssel csökkenthetjük a hulladék mennyiségét: az Életfa Csoport Egyesület anyukái például pólóból készítettek bevásárlószatyrot, Póthné Viczing Gabi, a nonprofit és újrahasznosítással foglalkozó TIARA-alkotóház vezetőjének irányításával.