Együtt dobban címmel magyarokat buzdító dalt írt a Pannonia Allstars Ska Orchestra. A zenekart az olimpia hangulata ihlette, de a dalba fogalmazott életérzés bármely sporteseményen, világversenyen aktuális lehet. A hangfelvételhez egy animációs videóklip is készült.
Tartalom ikonok: Audió
Érd Fm 101.3 Bundáskenyér című műsorának Kőszegi Béla, az Érd és Térsége Mentőszolgálatért Alapítvány alapítója volt a vendége. Munkatársaink többek között az Érdi Mentőállomás fejlesztéseiről és az érdi mentősök munkásságáról beszélgettek vele.
A szolgálat tagjai, Petró Krisztina és Ba Irén fog ezentúl foglalkozni a bajba jutott, mentésre szoruló érdi vadmadarakkal és vadállatokkal. Fogadják a bejelentéseket, utánanéznek ezeknek, és elbírálják, hogy mi a legjobb megoldás a mentésre.
Új olimpiai csúccsal nyerte meg a 200 méter pillangóúszást a tokiói olimpián Milák Kristóf, az Érdi Úszó Sport Kft. korábbi, a Budapesti Honvéd SE jelenlegi világklasszisa. Edzőjével, Selmeci Attilával az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában beszélgettek.
Diósd történetének felelevenítésével ünnepli meg a MiDió (a Mi Diósdunk) lokálpatrióta honlap 2. születésnapját szeptember 3-án. A portál két éve azzal a szándékkal indult, hogy megőrizze a régi értékeket és közösséget teremtsen. A közös sétának is hasonló a célja.
Második alkalommal rendezi meg az Érdi Vágtát, a Nemzeti Vágta helyi előfutamát a Simonpuszta Nemzeti Lovaskultúra Központ. Augusztus 29-én, szombaton egész napos, ingyenes programokkal, díjugratókkal, zenével várják az érdeklődőket, hogy együtt szurkoljanak Áprilisnak,aki idén érdi színekben indul.
Jó hírrel szolgálhatunk a jazz szerelmeseinek. Idén sem marad el az Érdi Jazz Fesztivál, bár rövidebb lesz, de Irk Réka fesztiválmenedzser azt ígéri, a két napos mini fesztiválon annyi zenész lép színpadra majd, mint eddig a hat naposon.
Jótékonysági akciót indított a Civilút Alapítvány az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségével együttműködésben. A Varázsceruza – Rajzolj mosolyt! kezdeményezés céljaként rajzeszközöket gyűjtenek a fogyatékossággal élő gyermekek és fiatalok számára.
A korábban érdi színekben versenyző úszó számára hétfőn újból megkezdődtek az edzések. A július végi, sikerrel teljesített Négy Nemzet úszóviadal után 3 hét pihenőt kapott a Budapest Honvéd sportolója, viszont most sűrű hónapok következnek – mondta el az Érd Fm 101.3-nak edzője, Selmeci Attila.
Az augusztusi kihagyás után, ősszel újult erővel, egy újabb jó ügy mellé állhat a közösségi csoport a felajánlások és licitálások révén. Már vannak támogatásra jelentkezők is, de a szervezők még nem választottak közülük, mondta el Martin Norbert az Érd FM 101.3-nak.