December elejéig több turnusban érkezik meg az új berendezés a Batthyány iskolába. Ezen a pénteken iskolapadok jöttek, amelyeket már el is helyeztek több tanteremben. Szűcs Gábor alpolgármester tudósítónknak elmondta, mikorra tervezik az intézmény átadását, és azt is, mi az oka a késedelemnek.
Tartalom flag-ek: Top
Az érdi és környéki autista gyermekeket és családjaikat felkaroló Szikra Tehetséggondozó Egyesület másfél éve tölt be hiánypótló szerepet a gyerekek fejlesztésében, tehetséggondozásában. Az országban talán teljesen egyedüliként, nyáron tábort is szerveztek számukra. Az elismerés nem maradt el.
Péntektől testhőmérséklet-mérő és arcmaszk-ellenőrző állomás működik a rendelőben, amely hangutasítással jelzi, ha a belépni szándékozó testhőmérséklete aggodalomra ad okot, és figyelmeztet a helyes maszkviselésre is. Az új "munkatárs" elnevezésére a páciensek tehetnek javaslatot.
November 2-án és 9-én tartják az Ifjúsági önkormányzati választásokat az érdi középiskolákban. Most ön is megismerheti a diákpolgármester-jelölteket és egy pár képviselőjelöltet is, saját bemutatkozásuk alapján.
Idén tizennyolcadik alkalommal rendezték meg a Rác bált, amely megnyitotta az érdi báli szezont. Az esemény legfőbb célja a hagyományőrzés mellett az, hogy a nemzetiségi értékeket az érdiek érzelmileg is meg tudják élni. A zenéről idén is a felsőszentmártoni Podravka Band zenekar gondoskodott, az érdi Igraj Kolo tánccsoport pedig mindenkinek meghozta a kedvét a kolohoz. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Váratlanul elhunyt, életének 73. esztendejében, Hancsovszki János fotóriporter, fényképész mester, az Érd és Környéke Ipartestület alelnöke. FRISSÍTVE.
Mint azt korábban megírtuk, az ÉTH komoly gondokkal küzd. Ennek ellenére nem kell attól tartanunk, hogy elszállítatlan marad a szemét Érden. Most az érem másik oldalát jártuk körbe: mit tehet a lakosság, hogy gondosabban szelektált és jóval kevesebb szemét kerüljön a kukákba?
Húsz parkolóhellyel bővült a tömegközlekedést igénybe vevők lehetőségeinek száma az Érd-felső vasútállomás melletti területen megvalósult beruházással, amelyet november 3-án végre átadott a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
Gyertyagyújtással emlékezik kedd este hét órakor Csőzik László a bécsi merénylet áldozataira. A polgármester arra kéri az érdieket, hogy aki szeretne csatlakozni, kifejezve gyászát, szolidaritását, az szintén helyezzen el egy mécsest, vagy egy virágot a főtéren.
Szigorú szankciókra számíthatnak azok, akik - fittyet hányva a helyi építési szabályoknak - a megengedhetőnél több lakást alakítanak ki egy-egy ingatlanon - jelentette be T. Mészáros András. A polgármester elmondta: a visszaélések elszaporodtak az utóbbi hónapokban, és a járási hivatallal együttműködve mindent megtesznek ezek felszámolásáért.