Október 28-ától Érd lakói a lakóhelyükhöz közel, az átutazók pedig munkába menet vagy hazafelé tartva intézhetik itt az ügyeiket. Az ügyfeleket nyolc munkaablaknál várják majd az ügyintézők. A 264 nm nagyságú ingatlan kivitelezése EU-s és MÁV-os forrásokból valósult meg.
Tartalom flag-ek: Top
A munkálatok várhatóan november végéig fognak tartani, addig forgalomkorlátozásra, útezárásra lehet számítani az adott útszakaszon, de a lakosok és ingatlantulajdonos számára az ingatlanra történő behajtást biztosítják a kivitelező Reaszfalt Kft. munkatársai.
Kis Korinna lett a II. Pest Megye Szépe verseny győztese, így zsinórban másodjára hozta el érdi lány a megye legszebbjének járó vándorkoronát.
Mint arról beszámoltunk, kigyulladt két autó vasárnap este Érden. Ezek a Fehér Fény Temetkezés és Kegyeleti Szolgáltató Kft. halottaskocsijai voltak. Történt mindez azután, hogy a cég egyik dolgozója fenyegetést kapott az interneten - ismeretlen személytől.
Telt házzal üzemel a januári hidegben a hajléktalanszálló, de a túlélési ponton még tudnak fogadni rászorulókat. A hajléktalanellátásban dolgozók egyetlen olyan emberről tudnak, aki az utcán él - és nem hajlandó igénybe venni ezt az ellátást -, de az utcai szociális munkások több mint száz olyan emberről gondoskodnak, akiknek van ugyan fedél a fejük felett, de nagyon rossz körülmények közt élnek. A rendkívüli hidegben tartós élelmiszerrel, pokróccal, meleg ruhával tudjuk leginkább segíteni a hajléktalanellátó munkáját.
Október 23-án reggel birtokba vehették az érdiek az érdi városligetet. A sportpályák, illetve a vízibiciklik ezen a hétvégén térítésmentesen használhatók. A játszótér, a futópálya, illetve a többi létesítmény, melegedő, mosdó, étel- és italautomaták várják a látogatókat.
2019. január 1-jén 6 óra 42 perckor látta meg a napvilágot a Szent János Kórházban császármetszéssel a várandósság 38. hetében 2750 grammal és 49 cm-rel Soós Balázs, az idei év első érdi babája.
Az emlékezés fontosságáról beszélt az elhurcoltak emléknapján T. Mészáros András. A polgármester említést tett azoknak az utódairól is, akik 1945-ben együttműködtek e gyalázat felelőseivel. Mint mondta, ők azok, akik ma rabszolgatörvényről beszélnek, és a Jászi Oszkárok, Károlyi Mihályok gondolatrendszerét próbálják feléleszteni.
A járványhelyzet miatt elmarad a főtéren az '56-os megemlékezés. A városvezetés csendben koszorúzott csütörtök délután a főtéri emlékműnél és a múzeum emléktáblájánál. Készítettek egy kisfilmet, amit oldalunkon megtekinthetnek olvasóink, Csőzik László polgármester ünnepi beszéde mellett.
Január első vasárnapján az 1945. január 6-10. között Érdről és környékéről málenkij robotra hurcolt háromezer férfira, fiúra emlékezik a város, szentmisével, istentisztelettel, koszorúzással és filmvetítéssel.