Tartalom flag-ek: Top

A vírusveszély ellenére idén is nagyon sokan látogatnak ki ezekben a napokban az Ercsi úti temetőbe. Igaz, a forgalom most jobban eloszlik, mint a korábbi esztendőkben, nem csak erre a hétvégére korlátozódik. Vasárnap este 8-ig tart nyitva a temető irodája is, mód van a sírhelyek újraváltására.
A csatornázási program elszámolásáról beszélt Simó Károly alpolgármester mai sajtótájékoztatóján. Mint hangsúlyozta: 2018. október 31-én 206 023 637 forint volt az Érdi Csatornamű Társulat számláján. Ezt az összeget az ingatlantulajdonosokat képviselő küldöttek döntése alapján szét kell osztani a társulati tagok között. Aki rendesen befizette a teljes összeget, többet kap majd, mint aki még tartozik.
Pincékben, vermekben, rendkívül rossz körülmények között tartott a telkén százharminc kecskét egy parkvárosi lakos. Az áldatlan állapotokat az önkormányzat és az Érdi Járási Hivatal összefogásával a napokban sikerült felszámolni, az ember ellen eljárás indult, ám az évek alatt felgyűlt trágyát még el kell szállíttatni a területről. Cikkünk megrázó fotókat tartalmaz a szerencsétlen állatokról és a pincelyukakról, ahol élni kényszerültek.