Hat hókotró autóval végzik a hó eltakarítását és az utak síkosságmentesítését az Érdi Közterületfenntartó Intézmény munkatársai. Mészáros Mihály intézményvezetőtől megtudtuk, hogy az útkereszteződéseknél és a lejtősebb utcáknál közel harminc darab szóróanyaggal teli ládát helyeztek ki.
Tartalom flag-ek: Top
Jön a hideg, szükség van a meleg ruhára, és sok helyen elkel az élelmiszertámogatás is. A családsegítő Vörösmarty utcai épületében heti két alkalommal vehetnek át a nélkülözők élelmiszercsomagot, ruhaneműt pedig minden hétköznap kora délután kaphatnak (vagy adhatnak le) az Emma utcában.
135650 forint gyűlt össze októberben a Civil Liciten az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület javára, amely légszennyezésmérő berendezéseket vásárol a befolyt támogatásból. A novemberi kedvezményezett a Babagenetika Egyesület.
A vírusveszély ellenére idén is nagyon sokan látogatnak ki ezekben a napokban az Ercsi úti temetőbe. Igaz, a forgalom most jobban eloszlik, mint a korábbi esztendőkben, nem csak erre a hétvégére korlátozódik. Vasárnap este 8-ig tart nyitva a temető irodája is, mód van a sírhelyek újraváltására.
A magyar kultúra napját ünnepelték vasárnap Érden: délelőtt ünnepélyes keretek közt átadták a Bella István-, valamint a Csuka Zoltán- és az Érdi Művészeti Díjat, és kihirdették az Így írok én… irodalmi pályázat nyerteseit.
Közel évtizedes hagyomány szakad most meg a koronavírus-járvány miatt: ebben az esztendőben nem tartják meg a szociális ágazat és az egyházak közös melegétel-osztását az Emma utcában. A központi ételosztás helyett megoldás lehet, ha ez a gondoskodás közvetlenül az egyházaknál valósul meg.
A csatornázási program elszámolásáról beszélt Simó Károly alpolgármester mai sajtótájékoztatóján. Mint hangsúlyozta: 2018. október 31-én 206 023 637 forint volt az Érdi Csatornamű Társulat számláján. Ezt az összeget az ingatlantulajdonosokat képviselő küldöttek döntése alapján szét kell osztani a társulati tagok között. Aki rendesen befizette a teljes összeget, többet kap majd, mint aki még tartozik.
A körülményekhez képest jól vannak a január 10-én kimentett kecskék. Az állatok elkerültek Érdről, egy gazdához, ahol az igényeiknek megfelelő tartásban részesülnek, és folyamatos állatorvosi kezelés alatt állnak – értesült az ÉrdMost.
Pincékben, vermekben, rendkívül rossz körülmények között tartott a telkén százharminc kecskét egy parkvárosi lakos. Az áldatlan állapotokat az önkormányzat és az Érdi Járási Hivatal összefogásával a napokban sikerült felszámolni, az ember ellen eljárás indult, ám az évek alatt felgyűlt trágyát még el kell szállíttatni a területről. Cikkünk megrázó fotókat tartalmaz a szerencsétlen állatokról és a pincelyukakról, ahol élni kényszerültek.
Érd Megyei Jogú Város önkormányzatánál több dolgozó is koronavírusos megbetegedés jeleit mutatta, ezért az önkormányzat elkezdte széles körben tesztelni a dolgozókat.