Az Ifjúsági Önkormányzat diákképviselői egy kezdeményezéssel fordultak az Érdi Rendőrkapitányság munkatársaihoz: a biztonságos internethasználat fontosságára szeretnék felhívni az érdi diákok figyelmét. A prevenciós előadássorozat február 8-án indul és a következő tíz hétben minden érdi oktatási intézménybe ellátogatnak. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Tartalom flag-ek: Top
Próbaérettségit tartanak a héten a Gárdonyi gimnázium végzős diákjainak. Szerdán irodalomból tehetik próbára tudásukat a diákok, akik reggel nyolctól délig írják a korábbi érettségi tételekből összeállított feladatlapot, ugyanolyan körülmények közt, mint ahogy az éles vizsga zajlik majd. A kezdeményezés nagyon népszerű a diákok és a tanárok között
Az ötlet Palkó Zsolt klímavédelmi és zöld városfejlesztési biztostól ered. Az elképzeléseket egy lakossági fórumot mutatták volna be, de a vírushelyzetben elrendelt gyülekezési tilalom miatt erre nem kerülhetett sor, a helyszíni bejárást viszont megtartották.
A szerdán kihirdetett döntést követően, egyre többen vállalkoznak arra, hogy térképes magyarázattal segítik egymást, hogy hol kötelező a maszk városunkban. Először az Érdi szemmel blog reagált egy kiváló infografikával, most pedig Úri Máté informatikus készített egy jól áttekinthető google térképet.
Az Életfa Csoport a tavalyi alkalom után idén újra elsősegély tanfolyamot szervezett február 2-án a Dr. Dizseri Tamás Habilitációs Központban. A tanfolyamot ezúttal az Érdi Önkormányzat támogatta, és akárcsak az előzőt, ezt is az SOS Elsősegély egyik munkatársa tartotta a csoport önkéntesei, súlyosan fogyatékos gyermekkel foglalkozó gyógypedagógusok és konduktorok, valamint szülők részére.
November 12-től Érd számos forgalmas pontján válik kötelezővé a maszkviselés, erről hozott rendeletet a képviselőtársak bevonásával Csőzik László, Érd polgármestere.
Ilyen évet nem zártunk még - fogalmazott Tar Mihály elnök az Érdi Spartacus SC hagyományos családi bálján, amit szombaton tartottak a Finta Rendezvényházban. A tánc és a vacsora mellett sor került a kiemelkedő eredményt elért sportolók elismerésére is: harmincegy kupát, illetve oklevelet adtak át. A bálozókat T. Mészáros András polgármester is köszöntötte, akit arról kérdeztünk, mikor épül fel a birkózók edzőcsarnoka.
Munkahelyteremtés, ingázás, aszfaltozás, iskolaépítés, Duna-parti fejlesztés, városliget – többek közt ezekről a térmákról beszélt T. Mészáros András polgármester a BudaPestkörnyéke.hu hírportálnak. A szombaton megjelent interjú összefoglalóját olvashatják.
Negyvenegyedik alkalommal rendezte meg a hagyományos farsangi székely kosaras bálját szombaton este a Szepes Gyula Művelődési Központban az Érdi Bukovinai Székelyek Egyesülete és az Érdi Bukovinai Székely Népdalkör.
Szigorúbb járványügyi intézkedések léptek életbe hazánkban mától. Ezekről és az érdi helyzetről alábbi összeállításunkban számolunk be. A tájékoztatást folyamatosan frissítjük!