Megkezdődött az influenzajárvány: a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései szerint a január 7-13. közötti időszakban az előző hetinél 75,6 százalékkal többen fordultak panaszukkal orvoshoz országszerte - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdai heti jelentésében.
Tartalom flag-ek: Fontos
Ötéves lett az Életfa Csoport, amelyet tartósan beteg, sajátos nevelési igényű gyerekek szülei alapítottak. Ömböli Ágnessel, az egyesület elnökével beszélgettünk.
Modern, tágas és a vásárlók igényeit színvonalas szolgáltatásokkal kiszolgáló szupermarketet nyitott a SPAR Törökbálinton. A Feketerét utcában megnyílt üzlet nem csak a hétköznapi, hanem a nagyobb családi bevásárlásokat tervezőknek is széles áruválasztékot kínál.
Rengeteg bosszúságot okozott az ott lakók számára, hogy rendszeresen a kapujukban parkoltak a Fundoklia-völgybe látogatók, ráadásul gyakorta szemetet is hagytak maguk után. A probléma hamarosan megszűnhet, hiszen a Dévai utca és Vereckei utca sarkán egy parkoló kerül kialakításra.
Egy halmozottan sérült kisfiú, Imike családja kérte az érdiek segítségét, hogy lakhatási körülményeiken javítani tudjanak. A kisfiú édesanyja elmondta, hogy most leginkább az erős férfikezekre van szükségük, a ház körüli munkákban tudnak most leginkább támogatást nyújtani az emberek.
Az érdi bíróság megszüntette azt a magánvádas eljárást, amelyet a volt fideszes polgármester és alpolgármester indított Érd jelenlegi polgármestere ellen a rágalmazás miatt a csatornapénzek felhasználása ügyében. A rendőrség, az ügyészség és most a bíróság is visszadobta azt.
A körülményekhez képest jól vannak a január 10-én kimentett kecskék. Az állatok elkerültek Érdről, egy gazdához, ahol az igényeiknek megfelelő tartásban részesülnek, és folyamatos állatorvosi kezelés alatt állnak – értesült az ÉrdMost.
Befejeződött a munkavállalók tesztelése Érd Megyei Jogú Város önkormányzatánál, a gyorsteszt két dolgozónál hozott pozitív eredményt, így őket hazaküldték a munkából és hamarosan PCR-vizsgálaton kell részt venniük.
Városunk hulladékkezelést végző szolgáltatója mostanra konkrétan csődbe ment. Míg a hulladékgazdálkodás országos megszervezése állami feladat, gyűjtése, szállítása, válogatása, feldolgozása, „végpontokba” juttatása önkormányzati.
Pincékben, vermekben, rendkívül rossz körülmények között tartott a telkén százharminc kecskét egy parkvárosi lakos. Az áldatlan állapotokat az önkormányzat és az Érdi Járási Hivatal összefogásával a napokban sikerült felszámolni, az ember ellen eljárás indult, ám az évek alatt felgyűlt trágyát még el kell szállíttatni a területről. Cikkünk megrázó fotókat tartalmaz a szerencsétlen állatokról és a pincelyukakról, ahol élni kényszerültek.