Csőzik László polgármester volt a hétfői Bundáskenyér vendége az Érd FM 101.3-on. A polgármester válaszolt hallgatói kérdésekre, például a csatornapénz visszatérítésről, de beszélt a járványhelyzetről és arról is, hogy idén még 20 utcát leaszfaltoznak. Hallgassa vissza a reggeli műsort!
Tartalom flag-ek: Fontos
Még érdemes kérni az influenza elleni védőoltást a háziorvosoktól, különösen a rizikócsoportba tartozóknak és az egészségügyi intézményekben dolgozóknak. Számukra az idei szezonban is 1,3 millió adag térítésmentes vakcina áll rendelkezésre.
Negyven éve város Érd, ebből az alkalomból Érd 40 elnevezéssel helytörténeti vetélkedőt indított a Csuka Zoltán Városi Könyvtár.
Júniusban írtuk meg, hogy Érd önkormányzata visszakapta a Thermal Hotel Ligettől az épület oldalában álló székelykaput. Akkor Csőzik László a közösségi oldalán várta a javaslatokat, hová költözzön a szép, ám felújításra váró kapu.
Az Ifjúsági Önkormányzat harmadik alkalommal is elindította a sportolást népszerűsítő kezdeményezését: idén is úszóbérletekkel járulnak hozzá az érdi általános iskolások egészségéhez. Az Érd Aréna ezúttal is kísérőbérletekkel támogatja a fiatalok törekvését.
A 2019. január 1-jétől működő Érdi Járásbíróságon ügyfélsegítő szolgáltatást vehetnek igénybe az állampolgárok. Cikkünkben ezt az ingyenes szolgáltatást mutatjuk be. A bíróságra egyébként már megérkeztek az első ügyfelek és az első polgári ügyek is: legtöbben házasságuk felbontását kérték.
Idén nem panaszkodhatunk arra, hogy nincs részünk hóesésben – és a meteorológiai előrejelzések szerint további havazás várható. T. Mészáros András polgármester szerdai sajtótájékoztatóján az Érdi Közterület-Fenntartó Intézmény által végzett téli munkálatokról számolt be.
Új közösségi terület és templom épülhet a Bem téren, nagyobb óvodaudvar a Tárnoki úton, kedvezőbb beépíthetőség a városközpontban – többek közt ezzel járhat a helyi településrendezési eszközök módosítása. Az ezzel kapcsolatos dokumentumot január 15-ig véleményezhetik az érdeklődők.
Online térbe költöztették beiskolázási programjaikat az iskolák a vírusveszély miatt. Ha kényelmesebb is a fotelben ülve böngészni információk után, ez mégsem pótolja a személyes élményeket.
Telt házzal üzemel a januári hidegben a hajléktalanszálló, de a túlélési ponton még tudnak fogadni rászorulókat. A hajléktalanellátásban dolgozók egyetlen olyan emberről tudnak, aki az utcán él - és nem hajlandó igénybe venni ezt az ellátást -, de az utcai szociális munkások több mint száz olyan emberről gondoskodnak, akiknek van ugyan fedél a fejük felett, de nagyon rossz körülmények közt élnek. A rendkívüli hidegben tartós élelmiszerrel, pokróccal, meleg ruhával tudjuk leginkább segíteni a hajléktalanellátó munkáját.