Megérkezett a hivatalos építési engedély a Vadlúd utcai körforgalomra, építési terület lett a kibővülő bölcsőde, de bizottsági és testületi ülést is tartottak múlt héten Tárnokon.
Tartalom flag-ek: Fontos
A kivitelező hibája miatt egy hétre lezárják a Deák Ferencről elnevezett Hárosi Duna-hidat.
Kiss Sándor, a Szociális Gondozó Központ munkatársa fogalmazott így a Magyar Kultúra Napján, immár negyedik alkalommal megrendezett programjukon. Hiszen amellett, hogy a kultúra minden szeglete megjelent eseményen – vers, néptánc, zene és színdarab is volt a repertoárban –, a nemzetiségi hagyományokra is nagy hangsúlyt fektettek. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Idén november 2-án és 9-én szavazhatnak az érdi középiskolába járó diákok, ki legyen az Ifjúsági Önkormányzat diákpolgármestere.
Egy egyhangú pontozásos győzelem és egy megosztott pontozású vereség után nem tudott dobogóra állni a férfi ökölvívó országos bajnokságon a 69 kilogrammban érdekelt tavalyi ezüstérmes, Pócza Milos.
Van egy iskola, ahol 5. osztálytól egészen az érettségiig lehet zenét, táncot, színművészetet vagy épp hangszerkészítést és javítást tanulni. Ahol a jazz tanszakon olyan tanárok adják át a zeneművészet csínját-bínját, mint Balázs Elemér vagy épp Szakcsi-Lakatos Béla. És mindezért még fizetni sem kell, sőt, a kollégium is ingyenes a vidéki tanulóknak. És a legjobban teljesítő diákok ösztöndíjat is kapnak.
135650 forint gyűlt össze októberben a Civil Liciten az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület javára, amely légszennyezésmérő berendezéseket vásárol a befolyt támogatásból. A novemberi kedvezményezett a Babagenetika Egyesület.
Így fogalmazott Aradszki András országgyűlési képviselő Törökbálinton, az új városháza kormányablakának átadó ünnepségén. A törökbálinti kormányablak teljes körű ügyintézést tesz lehetővé a térségben élőknek, így az Érd nyugati részén, Sóskúton, illetve a Pusztazámoron lakóknak is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Csúszik az AVL érdi kutatás-fejlesztési központjának átadása, részben a koronavírus-járvány miatt – értesült lapunk. Dirk Janetzko ügyvezetőt kérdeztük a részletekről, aki elmondta: az épület jelenleg 85 százalékos készültségi fokon van, és a beruházás megvalósulása nincs veszélyben.
A vírusveszély ellenére idén is nagyon sokan látogatnak ki ezekben a napokban az Ercsi úti temetőbe. Igaz, a forgalom most jobban eloszlik, mint a korábbi esztendőkben, nem csak erre a hétvégére korlátozódik. Vasárnap este 8-ig tart nyitva a temető irodája is, mód van a sírhelyek újraváltására.