Hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget az Érdi VSE, amely az NB III Nyugati csoportjának 17. fordulójából pótolt mérkőzésen 5–0-ra kapott ki a Puskás Akadémia FC II-től.
Tartalom flag-ek: Fontos
Hamarosan hivatalosan is túraösvénynek nyilvánítják és megjeleni a Magyar Természetjáró Szövetség útvonalai között az Érd „legtetejétől legaljáig” tartó mintegy tizenöt kilométeres szakasz, a LevenDuna.
Befejeződött az önálló intelligens jegykiadó automata tesztelése a szakorvosi rendelőben, és pénteken szolgálatba állították az eszközt a Felső utca felőli előcsarnokban. Így az előjegyzett betegeknek mostantól nem kell sorbaállniuk a betegirányításnál.
Egy intézményben – legyen bármennyire is jól felszerelt és otthonos – sosem olyan a karácsony, mint családi körben. Idén nélkülözniük kell szeretteik látogatását azoknak, akik az idősotthonokban élnek, sőt, ajándékot sem fogadhatnak úgy, mint máskor.
Csőzik László, Szűcs Gábor, Havasi Márta és Csornainé Romhányi Judit a közgyűlés csütörtöki ülésén nemmel szavazott a kormány családvédelmi akciótervének intézkedéseit támogató határozatra. Az érdi családok cserbenhagyásával az érdi baloldal megbukott, végleg a mindent tagadás mocsarába süllyedt. Itt az ideje, hogy a helyüket tisztességes emberek vegyék át – fogalmazott Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője pénteki sajtótájékoztatóján.
...akkor tíz perc múlva jön a következő. December 13-án, vasárnap életbe lép az új menetrend: Érd alsó és Kelenföld között a reggeli csúcsidőszakban tízpercenként közlekednek majd a vonatok. Bővül a Budapest-Pusztaszabolcs vonal esti elővárosi kiszolgálása is, két új vonatot állítanak be.
Megkezdődött a hanuka, a zsidók egyik legnagyobb ünnepe, amely december 19-éig tart. Csőzik László polgármester az első gyertya meggyújtását követően azt hangsúlyozta: ez a fény most a legsötétebb időszakban világít, és azt kívánta, győzedelmeskedjen a sötétség felett.
Száz adag meleg ételt osztott szét csütörtökön, a hanuka alkalmából a Buda Környéki Zsidó Hitközség. A gulyáslevesből, fánkból és péksüteményből álló menüt a hitközség tagjai, illetve a Szociális Gondozó Központ munkatársai szállították ki a központ címlistájában szereplő, rászoruló érdieknek.
Illegális határátlépők fuvarozásával fedezte megélhetését három külföldi embercsempész, akiket az Érdi Járásbíróság 2020. december 7-én, illetve 9-én gyorsított bíróság elé állításos eljárásban ítélt el.
A márciusi közgyűlésen döntés született többek között a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról, a közétkeztetésről, valamint a szennyvíziszap komposztáló telep próbaüzemének befejezéséről. Módosult az Ifjúsági Önkormányzat alapokmánya és a képviselő-testület döntött a családtámogatási akcióterv támogatásáról is. Közgyűlési összefoglaló.