Az Érdi Járásbíróság 2020. december 9-én megtartott tárgyalásán ítéletet hirdetett a büntetőügyben: 12 évre ítélték a férfit. A cikk felkavaró részleteket tartalmaz. Csak erős idegzetű olvasóink lépjenek tovább!
Tartalom flag-ek: Fontos
Elkészült a Mikszáth Kálmán utca Deák Ferenc és Petőfi Sándor utcák közötti szakaszának aszfaltozása. Balla Imre önkormányzati képviselő tájékoztatott bennünket a részletekről.
Teltházas volt a negyedik Rendvédelmi nap és kiürítési gyakorlat az Érd Arénában, melyre a helyi iskolásokat várták a hatóságok. A gyakorlat célja az volt, hogy felkészítsék a gyerekeket a váratlan helyzetekre, hogy gyorsabban és hatékonyabban tudjanak reagálni a veszélyben. A programon a rendvédelmi szakmákat és kihívásokat is megismerhették az érdi iskolások.
Hétfőn éjszaka kigyulladt egy kétszintes családi ház Budaörsön. A tető és az emelet teljesen kiégett, a földszint az víz áldozata lett. A ház lakói a saját gyermekeik felnevelése után – jelenleg is 5 gyermekről/fiatal felnőttről gondoskodnak. Segítsünk nekik, ha tudunk!
Folytatódnak az útfelújítások a Modern Városok Program keretében: szegélyt építenek az Alsóerdősor és Folyondár utcában, az aknákat szintbe emelik a Szovátai és Sóskúti úton, a Szövő és Csaba utcában pedig padkarendezésre és szikkasztóárkok kialakítására számíthatnak az arra közlekedők - jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester.
Szerdai sajtótájékoztatóján mondott köszöntet T. Mészáros András polgármester annak a mintegy félezer önkéntesnek, akik több mint négyszáz köbméter hulladékot gyűjtöttek össze Érden a múlt hétvégi Teszedd! akcióban.
Pénteken megkezdődik a faültetés az érdligeti záportározónál. A város legnagyobb faültetési programjához továbbra is várják az önkéntesek jelentkezését - eddig már mintegy ezren jelezték e szándékukat. T. Mészáros András polgármester sajtótájékoztatóján elmondta azt is, hogyan örökítik majd meg az ültetésben részt vevők nevét.
Sikerrel szerepelt Érd a Belügyminisztérium "Tisztítsuk meg az Országot!" pályázatán: 20 millió forintot nyert a város az illegális hulladék felszámolására - tájékoztatott róla Tetlák Örs alpolgármester. A támogatásból több helyszínen 435 köbméter szeméthalmot tudnak összegyűjteni és elszállíttatni.
Érd beleesett az agglomerációs kertvárosok legkínzóbb társadalmi csapdájába: a közlekedés lett a városi élet alfája és ómegája. Egy átlagos (nem kovidos) reggelen a város lakosságának –becslések szerint– 65 százaléka fölkerekedik, és a számára leghasználhatóbb eszközzel igyekszik bejutni Budapestre.
Az önkormányzat Köznevelési, Művelődési és Ifjúsági Bizottsága elbírálta az érdi Tehetséggondozó Ösztöndíjra benyújtott pályázatokat. Egy adminisztrációs hiba miatt 13 tanuló utolsó napon leadott érvényes pályázata érvénytelenítve lett, de őket is támogatják - a polgármesteri keret terhére.