Már csak egy hét van hátra a téli szünetig. Az önkormányzat most is térítésmentesen biztosítja a meleg ebédet a hátrányos helyzetű és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő, halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek részére, de csak azoknak, akik ezt igénylik.
Tartalom flag-ek: Fontos
Mert tartozunk mi erősek, hogy az erőtlenek gyengeségeit hordozzuk, és ne magunknak kedveskedjünk, ahogy Krisztus sem magát szerette, hanem az életét adta értünk, mindnyájunkért – így fogalmazott dr. Vassné Baki Ilona lelkész március 31-én, a Szociális Gondozó Központ és az egyházak által szervezett téli ételosztás utolsó alkalmán, amin nemcsak az érdi egyházak, gyülekezetek képviselői vettek részt, hanem dr. Aradszki András országgyűlési képviselő is.
Nem tudja befejezni a zöldhulladék elszállítását a hétvégén az ÉTH, jövő héten folytatják a zsákok, nyesedékek begyűjtését. Az elmaradt szelektív járatokat is pótolják – tájékoztatott közösségi oldalán a szolgáltató.
400 méter vegyesen és 1500 méter gyorson is harmadik helyen végzett az érdi úszók 2005-ös születésű sportolója, Csulák Lia, a kaposvári felnőtt országos bajnokságon!
Érden különböző fórumokon is többen panaszkodnak, hogy akadozik az internet. A szolgáltató tájékoztatása szerint az egyidejű, extrém mértékű hálózatterhelés okozza a problémát.
Az Érdi Csillagászati Klubban legutóbb Mádai Attila tartott előadást arról, hogy mennyire tudományosak a fantasztikus filmek, a látvány mennyire felel meg a fizika törvényeinek. A hallottakból – ahogy előre sejthettük – kiderült, a hitelesség nem a legfontosabb szempont a mozi világában, de világossá vált az is, hogy egy-egy produkció bátran alkalmazhatná szakértőként az előadót, lévén alaposan képzett amatőr csillagász, aki alapítóként bábáskodott 2017-ben az érdi klub megalakulásánál, s nyújt azóta is hathatós szakmai segítséget a működéshez.
Idén is Vitalitásnapot szervezett a Vitalitásklub a Szepes Gyula Művelődési Központban, melyen a Dr. Romics László Egészségügyi Központ szakemberei mellett az alternatív gyógyászat képviselői is részt vettek. A programon szűrővizsgálatokra, a keleti gyógyászat megismerésére és előadások meghallgatására is lehetősége nyílt az érdeklődőknek.
Pótfelvételit tart április 1-jén a Batthyány iskola azoknak a gyerekeknek, akik érdeklődnek a sport iránt. Két sportosztályt szeretnének indítani: egy kézis és focis osztályt, és egy másikat, ahol birkózást, floorballt és tollaslabdát oktatnának. A felvételi helyszíne az iskola tornacsarnoka lesz, a mozgásos szintfelmérő felvételit az iskola testnevelő tanárai tartják, az ÉRD és az Érdi VSE edzőinek közreműködésével, délután fél háromtól.
A kereskedelmi szervezetek és az Idősügyi Tanács javaslatára a kormány december 12-től felfüggeszti az idősek vásárlási idősávját – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ.
Háromszázezer forint értékben adományoztak tartós élelmiszert a Szövetség Érdért frakció tagjai a Lea Otthon lakói számára – számolt be a nemes felajánlásról közösségi oldalán Csőzik László, Érd polgármestere.